Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu

Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Zobrazit dalších 18 obrázků
Fox ve svém posledním tažení dotlačil do kin lacinou dojnou krávu.

Američtí novináři zveřejnili svoje recenze na Once Upon a Deadpool, cenzurovanou verzi Deadpoola 2, která je v kinech mládeži přístupná. K nám do kin se tahle verze filmu nechystá a podle zámořských recenzí nemáme proč smutnit. Jednotlivé recenze se shodují na tom, že nový sestřih působí jako laciné dojení a naprosto nedokáže ospravedlnit svoji existenci.

Filmaři vzali rozšířený sestřih filmu, který v létě vyšel na Blu-ray, aby měli co nejdelší základ. V momentech, ve kterých šlo sprostá slova předabovat (protože mluví Deadpool nebo konkrétní postavě nejsou vidět ústa z nějakého jiného důvodu), jsou předabovaná. Tam kde to nešlo, jsou scény v půlce věty bezostyšně ustřižené. Digitální cákance krve byly odstraněné a ty scény, které jsou ze svojí podstaty příliš násilné (decimace týmu X-Force) jsou sestříhané na naprosté minimum, téměř k nepoznání.

Co z toho plyne? Film je daleko méně vtipný (protože spousta vtipů byla vymyšlená s ohledem na násilí a sprostá slova) a řada střihačských zásahů působí rušivě – jako by film editoval nějaký nešika. Diváci tak dostávají za plnohodnotné vstupné ten samý film, který už viděli před půl rokem (a možná jej mají doma na DVD), akorát v horší podobě. Obohatit snímek mají nově natočené scény s Fredem Savegem, kterému Deadpool události filmu vypráví, po vzoru snímku Princezna nevěsta. Savage a Deadpool tak mají možnost sestříhanou verzi komentovat a trefovat se do ní. Tyhle scény jsou prý docela vtipné, ale není jich moc a hlavně jsou nerovnoměrně rozvržené, takže často uplynou desítky minut, ve kterých není ani vteřina nového materiálu.

Nechybí ani nová potitulková scéna, ale ta je pouze komediální, žádná nová zmínka o budoucnosti série se neobjevila, a tak je stále nejasné, zda ještě Deadpool bude někdy pokračovat anebo tohle byl jeho poslední výkřik. Ostatně, to je jeden z hlavních důvodů, proč cenzurovaný sestřih vznikl – Studio Fox značku chtělo ještě jednou, naposledy vyždímat, než kontrolu převezme Disney. Recenzenti se shodují také na tom, že příliš neví, komu je film určen. Dospělí fanoušci už film viděli v původní, necenzurované verzi. Mládež nejspíš film viděla dávno také – buď se do kina nějak vloudila, nebo na film koukla na domácím videu. Nových scén není dost na to, aby měl nový sestřih hodnotu pro diváky, kteří už snímek znají.

Je tak určený těm pár nezletilým poctivcům, kteří až doteď poslouchali zákaz rodičů a „dospěláckému“ filmu se vyhýbali. Potíž je samozřejmě v tom, že ratingová komise MPAA, která o přístupnosti filmů rozhoduje, je naprosto postavená na hlavu. Film je pořád stejně násilný, jako předtím, jen není vidět krev, takže je zřejmě vše v pořádku. (V reálu je přitom tahle varianta daleko škodlivější, když se v mládeži pěstuje představa, že násilí nemá důsledky). A sprostá slova jsou vystřižená, nicméně teenageři nejsou hloupí a je jim naprosto jasné, že si v daný moment Deadpool a spol. chtěli zafuckovat. Obloukem se tak vracíme ke starším zprávám o tom, že celá tahle šaškárna vznikla vlastně jen proto, aby se snímek mohl promítat na obřím čínském trhu. Smutné, ale aspoň nemusíme brečet, že tuhle verzi filmu možná nikdy oficiální cestou nebudeme mít možnost vidět.

Na závěr ještě jedna z posledních upoutávek, které stejně už stačily většinu scén s Fredem Savagem vysoilerovat.

Galerie: 19

Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu Deadpool 2: Kritici se shodují, že cenzurovaná verze je k ničemu | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest