Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti

Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Zobrazit dalších 12 obrázků
A starší historie vývoje snímku je ještě divočejší. Podívejte se na fotky různých mutantů, které série chtěla nabídnout.

Jurský svět a Jurský svět: Zánik říše mezi fanoušky série (a dinosaurů jako takových) rozpoutávají vášnivé debaty. Podle některých fandů to série přehnala, když z raptorů udělala cvičené „mazlíčky“, podle jiných jsou příliš nejrůznější kříženci, podle dalších dražba dinosaurů nebo „T-Rex parťák“, který s chutí pomáhá lidem. Možná vás překvapí, že oproti tomu, co scenáristé vymýšleli předtím, byly nakonec výsledné filmy celkem umírněné.

Spoluscenárista a režisér Jurského světa Colin Trevorrow v aktuálním rozhovoru prozradil, že než původní scénář od Ricka Jaffy a Amandy Silver od základů přepsal, četl ho jen jednou. Ale několik momentů mu utkvělo v paměti. Hlavní hrdina se měl jmenovat Vance a změnil se v Owena. Film měl začínat scénou, ve které Vance seskočí z vrtulníku společně se smečkou raptorů-parašutistů, kteří společně s ním provedou vojenský zásah proti drogové základně v Kolumbii. Film byl zkrátka hodně jiný. Co Trevorrowa v původním scénáři zaujalo, byla postava ředitelky Jurského parku (tenkrát se jmenovala Whitney), která byla původně zamýšlená jako antagonista filmu. Colinovi připadalo, že postava má kam růst. Že se z ní vytratila morálka a láska k dinosaurům. Kvůli té přece někdy v pradávnu musela o práci s dinosaury usilovat, a tak Trevorrow chtěl, aby postava lásku k dinosaurům opět našla (tak podle všeho vznikla postava Claire).

Může to znít, že se Jaffa a Silver zbláznili, skutečnost je však taková, že čtvrtý Jurský park se chystal od roku 2001 a už od začátku se objevovaly bláznivé nápady, se kterými často přišel sám producent Steven Spielberg, a které se v řadě případů v nějaké podobě nakonec do prvního či druhého Jurského světa skutečně dostaly.

Už jeden z prvních scénářů zahrnoval myšlenku geneticky vyšlechtěných kříženců mezi lidmi a dinosaury, kteří by byli nasazování do válečných konfliktů. Tvůrci dokonce chtěli přepsat dějiny a tvrdit, že se lidé nevyvinuli ze savců, ale z dinosaurů. Prakticky každý druhý scénář (a bylo jich hodně) obsahoval téma dinosaurů trénovaných pro armádní účely, kteří dovedou používat palné zbraně. V jednom scénáři se dinosauři rozšířili na pevninu a páchali škody, a tak John Hammond nechá vyšlechtit speciální dinosaury, kteří by ty nebezpečné uprchlíky lovili. Část děje měla být zasazená na základnu do Alp, kde by hrdina trénoval dinosauří hybridy pro bojové mise a učil je nosit brnění. (S nápadem trénování dinosaurů přišel sám Spielberg). Jeden z pozdějších scénářů měl scénu, ve které lidé prchají před raptory na motorkách.

Když si tak všechny ty nápady proberete, tak řada z nich se alespoň v nějaké pozměněné formě do dvou dosavadních Jurských světů nakonec dostala – viděli jsme trénink raptorů i snahu použít je pro armádní účely. Viděli jsme honičku raptorů a vozidel. Viděli jsme dinosaury uvnitř pevninské základny i šlechtění nejrůznějších hybridů, došlo na klonování lidí a dinosauři se rozutekli po pevnině.

Otázkou zůstává, zda si tvůrci něco z šílených nápadů z minulosti vezmou i v chystaném Jurském světě 3, který uvidíme 10. 6. 2021. Uvidíme dinosaury ve zbrojích a se zbraněmi? Uvidíme je plnit válečné mise? Budou na pevnině rozuteklé dinosaury chytat jiní dinosauři? Nebo po klonování člověka dojde i na výrobu kříženců lidí a dinosaurů?

V galerii se můžete podívat na koncepční návrhy podoby kříženců dinosaurů a lidí, kteří se měli ve filmech objevit.

Zdroje: Cinemablend, Imgur, Wiki, Reddit

Galerie: 13

Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu Jurský svět: V původním scénáři nechyběli raptoři parašutisti | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest