Fantastická zvířata 2: Krátký film o filmu vás vezme zpátky do Bradavic

Fantastická zvířata 2: Krátký film o filmu vás vezme zpátky do Bradavic | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 5 obrázků
Filmaři se s kamerou vrátili na stará známá místa, kde na vás dýchnou "potterovské dějiny".

Dlouho před premiérou Fantastických zvířat: Grindelwaldových zločinů je zřejmé, že druhý film série bude daleko víc spoléhat na potterovskou nostalgii a mytologii. Vrací se velice dobře známá postava Albuse Brumbála (tentokrát v podání výrazně mladšího Juda Law) a vyprávění zavítá po letech opět do Bradavic, známé školy magie. Přesněji řečeno, zavítá tam „před lety“, protože Fantastická zvířata se odehrávají dlouho před událostmi Harryho příběhu.

Je tak dobře, že se chodby a nádvoří bradavického hradu na první pohled nijak výrazně nezměnily a Potterovi fanoušci snadno rozpoznají místa, kde se v předchozích snímcích proháněli obrýlený hoch a jeho přátelé. Filmaři se totiž vrátili do opatství Lacock, kde se natáčely scény z Tajemné komnaty, Kamene mudrců a Prince dvojí krve. Schválně se podívejte, zda vám některé pohledy budou povědomé:

Titulární čaroděj Gellert Grindelwald je pro své zločiny známý už čtenářům Harryho Pottera, kteří jej poznali jako největší hrozbu z časů Brumbálova mládí. Pro své experimenty a další důvody byl vyloučen z Kruvalu. Poté Grindelwald vyvolával chaos v Evropě a stal se nechvalně proslulý tím, že chtěl prosadit kouzelnickou vládu nad lidmi a nad světem. Během událostí Fantastických zvířat a kde je najít se ukrýval jako bystrozor Percival Graves v New Yorku, ale byl (za pomoci Mloka Scammandera) zatčený MACUSOU (Magickým kongresem Spojených států amerických). V New Yorku objevil Grindelwald mladého muže, Credence, posedlého potlačenou magickou energií zvanou Obscurus, a pokusil se jej využít k tomu, aby odhalil kouzelnický svět před No-Maji – americkými mudly.

V novém filmu Grindelwald přesně podle svého slibu uprchne ze zajetí a začne shromažďovat následovníky, kteří ani často netuší, jaký je jeho skutečný záměr – tedy další pokus o to, aby čistokrevní kouzelníci vládli všem nemagickým bytostem. Aby se jej pokusil zastavit, vyhledá Albus Brumbál pomoc svého bývalého studenta, Mloka Scammandera, který nabídku přijímá, aniž by si uvědomoval, jaké nebezpečí před ním leží. Příběh se odehrává v New Yorku, Paříži a Londýně, kde jsou určeny hranice, láska a spojenectví v rodině a mezi přáteli otestovány, zatímco čarodějný svět zažívá bouřlivé časy a je stále rozpolcenější.

V hlavních rolích hrají Eddie Redmayne, Johnny Depp, Ezra Miller, Zoë Kravitz, Katherine Waterston, Alison Sudol, Claudia Kim, Jude Law, Carmen Ejogo a Dan Fogler. Režíroval David Yates podle scénáře J.K. Rowling. Produkovali David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves a Lionel Wigram. Česká premiéra je stanovená na 15.11. 2018.

Fantastická zvířata a kde je najít

10.11.2016 | USA, Velká Británie
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
Info o filmu

Galerie: 6

Fantastická zvířata 2: Krátký film o filmu vás vezme zpátky do Bradavic | Fandíme filmu Fantastická zvířata 2: Krátký film o filmu vás vezme zpátky do Bradavic | Fandíme filmu Fantastická zvířata 2: Krátký film o filmu vás vezme zpátky do Bradavic | Fandíme filmu Fantastická zvířata 2: Krátký film o filmu vás vezme zpátky do Bradavic | Fandíme filmu Fantastická zvířata 2: Krátký film o filmu vás vezme zpátky do Bradavic | Fandíme filmu Fantastická zvířata 2: Krátký film o filmu vás vezme zpátky do Bradavic | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest