Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi

Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 7 obrázků
Jennifer Lawrence a Chris Pratt se ruku v ruce vydávají vstříc ke hvězdám a není to vůbec marné.

O Pasažérech se před premiérou strašně špatně mluví. Trailery slibují velké odhalení, ale zároveň je už od začátku zřejmé, čím přesně se film snaží svoje diváky překvapit. Nejspíš tedy na mě budete koukat jako na blázna, až se budu kolem zcela zásadního elementu filmu snažit nějakým způsobem protančit tak, aniž bych při tom vrazil po hlavě do vyložených spoilerů.

Pasažéři jsou odlehčené vesmírné dobrodružství, které se snaží především bavit. Děj rychle utíká, vesmírná loď krásně vypadá a pořád je na ní co objevovat. Hrdinové jsou sympaťáci, a i když jejich vzájemné jiskření není z těch, ze kterého by vám běhal mráz po zádech, jako dvojice, která si „zbyla“ na palubě opuštěné lodi, spolu fungují slušně. Jejich první oťukávání baví, stejně jako oba dva herci zvlášť. Když se loď porouchá a hodiny začnou tikat, tak je záchranná akce patřičně napínavá.

V čem je tedy problém? Film je možná až příliš podle učebnice. Nic vás doopravdy nepřekvapí. Všechno je perfektně zpracované, ale zároveň bez špetky vypravěčské odvahy. Když má dojít na ty nejemotivnější momenty filmu, zas tak emotivní nejsou, protože za nimi jde cítit pečlivé scenáristické řemeslo, se kterým ty momenty byly navržené. A pak je tu centrální morální otázka celého filmu. To, jak je ve snímku nastolená buď do značné míry podrývá veselou, nenáročnou zábavu, kterou snímek nabízí, anebo vyvolá zklamání, že se Pasažéři nevěnovali jenom tomuhle tématu. Protože film (výrazně jiný a hutnější film) by z něj vytěžit jednoznačně šel.

Jako nenáročná sc-fi jízda se superobsazením to ale podle mě zkrátka funguje více než dobře.

Příběh Pasažérů se odehrává v hlubokém vesmíru, kterým prolétá obrovská loď Avalon. Ta je na 120 let trvající cestě na planetu Homestead 2. Na palubě má 5258 pasažérů v kryospánku. Z ničeho nic komora Jamese Prestona (Chris Pratt) vypoví službu a předčasně se otevře. Preston brzy zjišťuje, že se jeho kryokomora otevřela o 90 let dříve. James se nejdřív snaží zabavit, ale cítí se osaměle a navíc nemá přístup k mnoha funkcím lodi, protože měl jen lacinou letenku. Snaží se přátelit alespoň s androidem barmanem (Michael Sheen), a protože je mechanik, hraje si technikou.

Přes veškerou svou snahu však má neskutečně prázdný život. To se změní, když se asi po roce probouzí další pasažérka, Aurora (Jennifer Lawrence). Oba se nejprve snaží najít způsob, jak se uložit zpět ke kryospánku, pomalu se ale začínají smiřovat se svým osudem a romanticky se sbližovat. Postupně se ukazuje, že závada kryokomor byl jen začátek a oba dva se na porouchané lodi budou muset hodně ohánět, pokud mají zachránit sebe a životy více než pěti tisíc spících pasažérů. Dále hraje Laurence Fishburne. Režíruje Morten Tyldum. Datum české premiéry je stanoveno na 12.1. 2017, datum slovenské na 5.1. 2017.

Pasažéři

21.12.2016 | USA
Sci-Fi, Dobrodružný, Drama, Romantický
Info o filmu

Galerie: 8

Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi | Fandíme filmu Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi | Fandíme filmu Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi | Fandíme filmu Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi | Fandíme filmu Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi | Fandíme filmu Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi | Fandíme filmu Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi | Fandíme filmu Pasažéři: První dojmy z očekávané sci-fi | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest