Iron Man 3: Se záporáky to mělo být úplně jinak

Iron Man 3: Se záporáky to mělo být úplně jinak | Fandíme filmu
Marvel
Zobrazit další 4 obrázky
Zastaralý (nebo přinejmenším čistě tržní) pohled na svět přistřihnul filmu křidýlka.

Že v Marvelu ženy dlouhou dobu neměly na růžích ustláno, je známá věc. Film se samostatnou ženskou hrdinkou se dlouho odkládal, o Captain Marvel musel šéf studia Kevin Feige hodně bojovat. K ženským postavám se často neobjevovaly hračky, protože by se údajně neprodávaly. Za tím vším stál především ředitel Marvel Entertainment, Ike Perlmutter, manažer ze staré školy, který svojí úsporností udělal z Marvelu vysoce lukrativní společnost, ale občas dovedl svojí extrémní konzervativností a škudlivostí dost překvapit. Není jisté, jestli v tomhle konkrétním rozhodnutí měl prsty zrovna on, ale všechno k tomu směřuje.

Už před časem režisér Shane Black odhalil, že v Iron Manovi 3 měla být ženská záporačka. Filmaři ale dostali příkaz, že musí celý scénář kompletně předělat, protože žena záporákem prostě být nemůže, protože by se neprodávala její figurka. A Rebecca Hall teď doplňuje, že když si s Marvelem plácla, měla mít ve filmu zásadní roli. Její Maya Hansen dokonce neměla být ani úplně čistokrevná záporačka, ale komplexní postava s vývojem. Rozhodně měla být v celém filmu. A pak se jednalo o vedlejší figurku, která byla po chvíli zastřelená.

Komiksech Maya vyvine posilující látku Extremis a je zodpovědná za to, že se sérum dostane do rukou teroristů. Po čase stráveném ve vězení je vložena pod dohled Tonyho Starka a opět je jí dovoleno, aby pracovala na formuli Extremis, jen aby po čase vyšlo najevo, že nevědomky pomáhala padouchovi Mandarinovi k vytvoření smrtící verze látky, která měla vymazat značnou část populace. Tak třeba se filmaři chtěli něčím z toho inspirovat. I když kdo ví, komiksové filmy si často berou ze sešitů jen to úplně nejzákladnější. Tak či tak jsme zkrátka mohli Rebeccu vidět v podstatně šťavnatější roli a někdo nahoře to zatrhl, protože podle něj holky nesolí za hračky tolik, jako kluci. Škoda.

Zdroje: Toronto Sun, Uproxx

Iron Man 3

03.05.2013 | USA, Čína
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Fantasy
Info o filmu

Galerie: 5

Iron Man 3: Se záporáky to mělo být úplně jinak | Fandíme filmu Iron Man 3: Se záporáky to mělo být úplně jinak | Fandíme filmu Iron Man 3: Se záporáky to mělo být úplně jinak | Fandíme filmu Iron Man 3: Se záporáky to mělo být úplně jinak | Fandíme filmu Iron Man 3: Se záporáky to mělo být úplně jinak | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest