Letopisy Narnie: Chystá se restart

Letopisy Narnie: Chystá se restart | Fandíme filmu
Disney
Sice se bude točit na plátně dosud neadaptovaná Stříbrná židle, avšak žádná pojítka s dosavadními třemi filmy čekat nemáme.

Filmová podoba Letopisů Narnie nikdy nebyla žádná hitparáda. Adaptace prvního dílu literární série jsme se dočkali víceméně jako reakce na úspěch Harryho Pottera a Pána prstenů a v kinech se opravdu sešly fantasy chtivé davy, které nechaly v pokladnách skoro 800 milionů. U obou pokračování padala nejen úroveň zpracování, ale také tržby, které se smrskly rovnou na polovinu. Už distribuci třetího filmu převzal od Disneyho Fox a čtvrtý film potom studio Sony, se kterým projekt spolufinancují ještě kanadská eOne a produkční společnost The Mark Gordon Company. Sony se sice pustilo do přípravy adaptace čtvrté knihy v sérii, Stříbrné židle (The Silver Chair), film však nebude navazovat (hereckým obsazením, tvůrčím týmem apod.) na předchozí tři, půjde o čerstvý start.

Hlavními hrdiny Stříbrné židle jsou Eustace Scrubb (Eustác Pobuda), kterého jsme poprvé poznali v předcházející Plavbě Jitřního poutníka, a jeho spolužačka Jill Pole (Julie Poláková). Ty lev Aslan přenese do Narnie, kde mají oba hrdinové za úkol najít ztraceného prince Riliana, syna krále Kaspiana Desátého, který pomalu umírá a potřebuje svého následníka. Scénář filmu píše David Magee, který je zodpovědný za Hledání země Nezemě a Pí a jeho život. Producenti tvrdí, že chtějí v novém startu série uvést „pouze nové postavy“, tak uvidíme, jestli tím myslí, že bude Eustác přeobsazen anebo děj příběhu čeká nějaké výrazné přepracování. A bez Aslana si Narnii asi také dovede představit málokdo. Režisér zatím nebyl oznámen, nicméně natáčení by mělo začít „co nejdříve“.

Zdroje: Deadline, Collider

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest