Temné kouty: Další thriller od autorky Zmizelé

Temné kouty: Další thriller od autorky Zmizelé | Fandíme filmu
Charlize Theron se musí rozpomenout na peklo, které zažila v dětství. Obvinila z vraždy svojí rodiny nevinného? Seznamte se s novinkou, která vstupuje do našich kin.

Zmizelá patří mezi ty nejlepší filmy, jaké jsme loni mohli loni v našich kinech vidět, ostatně zabrala druhou příčku v našem výročním top tenu. Zásluhu na tom měl především vypravěčský um Davida Finchera, ale také knižní předloha Gillian Flynn. Ta napsala ještě dva další romány, přičemž jedním z nich jsou i Temné kouty (Dark Places). V centru dění je i tentokrát propracovaná ženská postava, kterou v tomto případě ztvárnila Charlize Theron (Šílený Max: Zběsilá cesta, Zrůda). Ta jako dítě byla svědkem okultistického vraždění své rodiny a při výpovědi obvinila z činu bratra. Po letech rozháraného života se stará rána znovu otevírá.

Vedle Theron je obsazení docela nabité, v dalších rolích vystupují Chloë Grace Moretz (Kick-Ass), Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta), Christina Hendricks (Mad Men), Tye Sheridan (Jurský svět) nebo Corey Stoll (House of Cards). Dosavadní hodnocení na Rotten Tomatoes, IMDb i ČSFD řadí film někam do slušného nadprůměru (6-7/10), což může být pro příznivce Zmizelé nebo knižní předlohy zklamáním, na druhou stranu, Fincher je prostě jen jeden. Temná místa zrežíroval a zadaptoval Gilles Paquet-Brenner, který doposud točil spíše slabší thrillery, z nichž je nejlépe hodnocený Klíč k minulosti z roku 2010. Níže přiložený trailer nicméně působí atmosfericky, takže příznivci temných detektivek či Charlize Theron určitě zbystří pozornost. Film se v českých i slovenských kinech promítá ode dneška. Doplňujeme oficiální synopsi českého distributora:

Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina svědectví odsouzen na doživotí její bratr Ben. O 30 let později se na Libby se obrátí tajný spolek s názvem Kill Club, který prošetřuje známé zločiny. Nutí ji přezkoumat události oné noci a znovu otevřít kapitolu života, ke které se již nikdy nechtěla vracet. Na povrch vyplouvají skutečnosti, které vnášejí trhliny do jejího tehdejšího svědectví. Libby začíná pochybovat o pravdivosti věcí, které jako dítě viděla. Znovu otevírá hluboko pohřbené vzpomínky na tragickou minulost.

Temné kouty: Trailer s českými titulky

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest