Na hraně zítřka: Druhý trailer na nekonečnou akci

Na hraně zítřka: Druhý trailer na nekonečnou akci | Fandíme filmu
Tom Cruise a Emily Blunt ve druhém traileru na akční variantu filmu Na Hromnice o den více.

Tak takhle prosím ano! První trailer na Edge of Tomorrow nebyl špatný, ale ten druhý, to je naprostá paráda. Svět budoucnosti má osobitý design - pošmourná Británie se skvěle doplňuje s hranatou armádní technikou, která je viditelně stavěná ke svému účelu a nejen na efekt, jako tomu bylo například v Cruisově loňské sci-fi Oblivion. Režisér Doug Liman na válečném poli rozehrává chytlavou akci a tomu všemu vévodí hravý přístup k nekonečné časové smyčce, ve které je hrdina uvězněný. Na vlastní oči vidíme, jak se bažant učí ze svých chyb a korunu nekonečnému „restartování“ nasadí hláška „máš zlomenou nohu, radši začneme znova“. Už na ploše dvouminutového traileru se tak „Hraně zítřka“ daří zachytit videoherního ducha daleko lépe, než libovolné adaptaci konkrétních herních titulů (viz náš přehled doposud vydaných videoherních filmů). Emily Blunt je okouzlující i patřičně nekompromisní zároveň a i ten Tom Cruise už napodruhé nevypadá tak ztrhaně, jako v první upoutávce. Na hraně zítřka zkrátka zatím působí jako jeden z největších černých koňů letošního roku.

Edge of Tomorrow: Druhý trailer

Na hraně zítřka je sci-fi Douga Limana (Agent bez minulosti, Pán a paní Smithovi), jejíž příběh se odehrává v blízké budoucnosti, ve které na Zemi zaútočí mimozemská rasa se skupinovou mentalitou (jako včely nebo mravenci). Mimikové (Mimics), jak jsou vetřelci označováni, nechávají velká města v troskách a o život připraví miliony lidí. Žádná pozemská armáda se ozbrojeným Mimikům nevyrovná v rychlosti, brutalitě a přesnosti a ještě větším oříškem jsou jejich telepatičtí důstojníci. Jako poslední pokus o záchranu Země spojily všechny armády světa své síly a připravují se k poslednímu masivnímu úderu.

Podplukovník Bill Cage (Cruise) se v životě nezúčastnil jediné bitvy, jenže teď je bez ceremonií degradován a bez tréninku a pořádné výbavy vysazen na bojiště. Jedná se vyloženě o sebevražednou misi, a tak přesto, že se Cageovi podaří zabít jednoho vetřelce, po několika minutách boje sám umírá. Kvůli přímému kontaktu s mimozemšťanem je ale uvrhnut do časové smyčky a musí pekelný den prožívat znovu a znovu. Ráno se probudí, znovu musí na bojiště, znovu umírá.

Nicméně s každým „pokusem“ je Cage odolnější, vychytralejší a dokáže s Mimiky bojovat čím dál zkušeněji. Po boku bojovnice Zvláštních sil, Rity Vrataski (Emily Blunt), která zabila víc Mimiků, než kdokoliv na Zemi, má při každém dalším cyklu novou příležitost najít klíč k vyhlazení vetřelců a záchraně Země. Česká premiéra je stanovena na 5.6. 2014, slovenská na 29.5. 2014.

Na hraně zítřka

06.06.2014 | USA, Kanada, Austrálie
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Mysteriózní
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest