Na hraně zítřka: 10 nových fotek

Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 9 obrázků
Trailer na Edge of Tomorrow (All You Need Is Kill) je za rohem, co prozradil Tom Cruise o natáčení?

Název All You Need Is Kill dával dopředu vědět, že nová sci-fi Douga Limana bude do značné míry sázet na černý humor, avšak americká kina by drsný název asi neskousla a tak se v létě 2014 dočkáme Edge of Tomorrow, česky tedy Na hraně zítřka.

Jak už asi víte, Tom Cruise ve filmu hraje důstojníka bez ostré bojové zkušenosti, který je povolán ze zálohy do posledního zoufalého útoku proti invazi mimozemských nájezdníků. Prakticky okamžitě na bojišti umírá, ale díky kontaktu s mimozemskou krví začne osudný den prožívat znovu a znovu, ve stylu filmu Na Hromnice o den více, a tak je v bojovém brnění pořád schopnější, podobně, jako hráči videoher. Podrobnosti o ději najdete v našem rozboru scénáře.

Právě fakt, že vojáci používají motorem posilované exoskelety, dodává celé story o zlepšujícím se vojákovi na důvěryhodnosti, i když ve skutečnosti měli herci co dělat, aby přežili natáčení a kovové kostýmy jim práci naopak ztěžovaly. Při natáčení se používalo několik variant exoskeletu, přičemž průměrný vážil zhruba 40 kilo a nejtěžší Tomův exoskelet (s raketometem na zádech) měl 65 kilogramů. A to v něm musel běhat! Dokonce i Cruise, proslulý svojí fyzičkou a kaskadérskými kousky při natáčení, tak musel kvůli roli značně posílit.

Nejinak na tomu byla Emily Blunt, kterou si Cruise vyhlédl ve filmu Správci osudu, kvůli kterému se musela naučit náročnou baletní choreografii. Zatímco dříve byla byla Blunt podle vlastních slov zvyklá na čepce a korzety, najednou se tahá s gigantickým mečem a její postavě válečné veteránky se přezdívá Bitch of War. Před natáčením musela šest dní v týdnu (po dobu čtvrt roku) tvrdě cvičit, přičemž její trénink vedle běhu a zvedání závaží obnášel také gymnastiku, nácvik kaskadérských kousků na drátech anebo bojové umění Krav Maga. Emily si roli cíleně vybrala, aby zkusila v kariéře něco diametrálně odlišného od své dosavadní práce, a v budoucnu by si akční roli ráda zopakovala. Jen už se nikdy nechce soukat do žádného exoskeletu, protože zmiňovaných 40 kilo na zádech není při hraní žádná legrace, nemluvě o tom, že zpočátku se do postroje herci soukali až dvacet minut!

Dole v galerii najdete více než desítku fotek z filmu a ještě dnes čekejte první trailer! Část fotek pochází z virálního Twitteru, kde můžete sledovat zprávy z bojiště.

Zdroje: USA Today, Edge of Tomorrow Facebook, Embeded UDF, D. Hutchinson

Na hraně zítřka

06.06.2014 | USA, Kanada, Austrálie
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Mysteriózní
Info o filmu

Galerie: 10

Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu Na hraně zítřka: 10 nových fotek | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest