Kneecap: Michael Fassbender v komedii o vzedmutí irského hiphopu

Kneecap: Michael Fassbender v komedii o vzedmutí irského hiphopu | Fandíme filmu
BFI
Zobrazit dalších 5 obrázků
Provokativní a svérázná komedie s kultovním potenciálem míří do Karlových Varů. Pusťte si trailer.

Některé hudební osobnosti baví, když mohou divákům nabídnou svůj komicky zkreslený obraz. Jack Black a Kyle Gass přinesli ujetou verzi svého hudebního vzestupu ve snímku Králové ro(c)ku. Weird Al Yankovi Yankovic dovolil Danielu Radcliffovi, aby hrál jeho směšnou podobu v životopisném filmu Weird: The Al Yankovic Story. Fiktivní verzi svého příběhu teď nabízí také irské rapové trio Kneecap.

Fiktivní verze jejich nástupu na scénu se poprvé publiku představila na letošním festivalu v Sundance, odkud snímek pojmenované zkrátka Kneecap provází pověst extrémně zábavné nálože energie. Film prý přetéká vypravěčskou finesou a společenskou naléhavostí. Příběh se odehrává v Severním Irsku, kde žije zhruba čest tisíc rodilých irských mluvčích. Anarchistické trio z Belfastu se stalo výraznými figurami v hnutí za záchranu jazyka.

Anotace: Osud svede dohromady učitele JJe a dva samozvané budižkničemy Naoise a Liama Oga. V tu chvíli spouští beat hiphopová partička, jako žádná jiná. Kneecap rapují ve své rodné irštině a rychle se stávají nečekanými představiteli občanského hnutí za záchranu jazyka. Nejprve se ale musí popasovat s policisty, polovojenskými jednotkami a politiky, kteří se snaží jejich vzdor utišit. Zdaleka největším nepřítelem jim však často je jejich anarchistický přístup k životu, plnému sexu, drog a hip-hopu.

Sebe samé hrají Liam Óg „Mo CharaÓ Hannaidh, Naoise „Móglaí Bap“ Ó Cairealláin a JJ „DJ Próvaí“ Ó Dochartaigh. V dalších rolích vystupují Michael Fassbender, Simone Kirby, Jessica Reynolds, Fionnuala Flaherty a Josie Walker Film napsal a zrežíroval Rich Peppiatt. Českou premiéru bude Kneecap mít 28. června v rámci festivalu v Karlových Varech.

Podklady a foto: BFI, Sundance, KVIFF

Galerie: 6

Kneecap: Michael Fassbender v komedii o vzedmutí irského hiphopu | Fandíme filmu Kneecap: Michael Fassbender v komedii o vzedmutí irského hiphopu | Fandíme filmu Kneecap: Michael Fassbender v komedii o vzedmutí irského hiphopu | Fandíme filmu Kneecap: Michael Fassbender v komedii o vzedmutí irského hiphopu | Fandíme filmu Kneecap: Michael Fassbender v komedii o vzedmutí irského hiphopu | Fandíme filmu Kneecap: Michael Fassbender v komedii o vzedmutí irského hiphopu | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest