Scorsese chystá film o Ježíšovi a o Sinatrovi

Scorsese chystá film o Ježíšovi a o Sinatrovi | Fandíme filmu
Paramount Pictures
Zobrazit další 3 obrázky
Obsazení snímků bude nabité, na palubě jsou Andrew Garfield a Leonardo DiCaprio.

Martin Scorsese letos oslaví 82. narozeniny, ale zpomalit odmítá. Loni uvedl velkolepou historickou fresku Zabijáci rozkvetlého měsíce a v merku má hned dva další projekty. Ty by podle informací magazínu Variety měl točit v těsné návaznosti a začít hodlá ještě letos.

První chystaný snímek bude pojednávat o Ježíši Kristovi. Nic bližšího nevíme. Zda půjde o kompletní životopis, ztvárnění nějakého konkrétního úseku jeho údajného života, nebo co přesně má Martin na mysli. Ve snímku mají vystupovat Andrew Garfield (Amazing Spider-Man, Sociální síť, Ve jménu nebes) a Miles Teller (Top Gun: Maverick, Whiplash, Kouzlo přítomného okamžiku). Není zřejmé, zda by kterýkoliv z nich měl hrát Ježíše, anebo do hlavní role Scorsese hledá někoho jiného.

V minulosti už režisér natočil Poslední pokušení Krista a katolickou vírou se dlouhodobě zabývá. Chystaný film je nezávisle financovaný. Natáčet se má v Izraeli, Itálii a Egyptě a to ještě v letošním roce. Potíž je samozřejmě v tom, že území Izraele momentálně ohrožují výpady hnutí Hamás a hnutí Hizballáh. Je tak otázka, zda se filmařské plány podaří realizovat v zamýšlené podobě a termínu.

Hned po dokončení Kristova snímku se chce Scorsese pustit do natáčení životopisu Franka Sinatry, legendárního zpěváka a herce. Tomu se podařilo prodat asi 150 milionů desek, znát od něj můžete hity jako My Way, Fly Me to the Moon, That’s Life nebo I Love You Baby. Na plátně vystupoval ve filmech jako Dannyho jedenáctka, Odtud až na věčnost, Cesta kolem světa za osmdesát dní, Von Ryanův Expres či Paříž, když to hoří.

Hlavní roli ztvární Leonardo DiCaprio, ačkoliv zatím není zřejmé, zda bude Leo v roli zpívat. Jennifer Lawrence vystoupí jako Ava Gardner, herečka a jedna ze Sinatrových manželek. O projekt usiluje několik společností, kdy favority jsou studio Sony a streamovací služba Apple, s níž Scorsese točil Zabijáky rozkvetlého měsíce. Natáčení komplikuje skutečnost, že k němu zatím nedala svolení Tina Sinatra, Frankova dcera a správkyně jeho pozůstalosti.

Titulní foto je ilustrační, Andrew Garfield ve filmu Mlčení

Zdroj: Variety

Galerie: 4

Scorsese chystá film o Ježíšovi a o Sinatrovi | Fandíme filmu Scorsese chystá film o Ježíšovi a o Sinatrovi | Fandíme filmu Scorsese chystá film o Ježíšovi a o Sinatrovi | Fandíme filmu Scorsese chystá film o Ježíšovi a o Sinatrovi | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest