Mráz a sníh: Kosmonaut na záhadné planetě extrémně rychle stárne

Mráz a sníh: Kosmonaut na záhadné planetě extrémně rychle stárne | Fandíme filmu
Pyramid Films
Příběh legendárního Raye Bradburyho připomíná Interstellar na steroidech.

Spisovatel Ray Bradbury patří mezi seminální autory sci-fi žánru. Snad každý milovník vědeckofantastické literatury četl 451 stupňů Fahrenheita nebo Marťanskou kroniku. Ohromné množství jeho novel i povídek se dočkalo filmového či televizního zpracování, jen 451 stupňů Fahrenheita se dostalo k divákům hned třikrát.

Nově se připravuje adaptace povídky Mráz a sníh (Frost and Fire). V chystaném filmu srdnatý mladý pilot těžařské lodi havaruje na tajuplné planetě, kde jej čeká boj o holý život. Co je nejhorší, čas na planetě ubíhá děsivě rychle: Lidský život tu stačí utéct za pouhých osm dní. To naprosto zásadním způsobem ovlivňuje jakékoliv vztahy, lidské hodnoty a emoce.

Když spojíte rychlé ubíhání času a vesmírné lety, řada diváků si určitě vzpomene na Interstellar Christophera Nolana, kde jeden z kosmonautů kvůli dilataci času zestárl během několika hodin o neskutečných 23 let. Tohle bude obdobná situace, akorát ji budeme sledovat po celou dobu filmu.

Snímek chystají režiséři Kristina Buožytė (Kristina Buozyte) a Bruno Samper, kteří připravili před dvěma lety vizuálně zajímavou sci-fi Vesper Chronicles. Scénář napsal Doug Simon, jenž je dosud podepsaný pod thrillery Demonic a Brotherhood. Zatím není známo, kdy by mohl být snímek natočený a uvedený.

Na motivy Mrazu a sněhu už byl v roce 1984 natočený krátkometrážní film Quest, z něhož pochází titulní obrázek a který si můžete celý přehrát zde:

Titulní foto je ilustrační, ze snímku Quest

Zdroj: The Hollywood Reporter

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest