Gran Turismo: Nová upoutávka se zaměřila na skutečný příběh

Gran Turismo: Nová upoutávka se zaměřila na skutečný příběh | Fandíme filmu
Sony Pictures
Zobrazit další 4 obrázky
Skutečný řidič, jenž se stál předobrazem snímku, si v některých scénách zahrál sám sebe.

Aktuálně se v kinech můžete projet spolu s Vinem Dieselem, ale blíží se další autíčka. V srpnu se přiřítí Gran Tusimo, snímek inspirovaný populární videoherní sérií a skutečným příběhem Janna Mardenborougha, jenž dokázal od Playstationu prosvištět až na skutečné okruhy.

Aktuálně zveřejněný nový featurette se zaměřil právě na Janna. Na to, že opravdu jakožto obyčejný kluk náhodou viděl v televizi reklamu na soutěž GT Academy, jež mu dala šanci přesedlat z virtuálního kokpitu do toho skutečného. Mardebourgh také dostal možnost podílet se na natáčení filmu, když posloužil jako dublér pro představitele hlavní role Archieho Madekweho v řidičských scénách. Nastala tak kuriózní situace, kdy si vlastně zahrál sám sebe. Dole pod aktuální upoutávkou najdete nově zveřejněné plakáty.

Snímek Gran Turismo vychází ze skutečné události, kdy se teenager zúčastnil soutěže GT Academy a skrze své mistrovství ve hře Gran Turismo se propracoval až k závodění ve skutečných autech. Hlavního hrdinu ztvární Archie Madekwe. Jeho mentora David Harbour. Dále ve filmu vystupují Orlando Bloom, Djimon Hounsou, Geri Halliwell, Daniel Puig, Darren Barnet, Josha Stradowski a Thomas Kretschman. Film režíruje Neill Blomkamp, scénář napsali Jason Hall a Zach Baylin. Datum premiéry je stanoveno na 10. srpna 2023.

Gran Turismo je série závodních her, které si potrpí na realistické zpracování jednotlivých vozů a jejich jízdních vlastností. Hra vychází od roku 1997, zatím měla sedm hlavních dílů a několik vedlejších. Dohromady se ode všech dílů prodalo více než 85 milionů kopií a jde o jeden z nejúspěšnějších titulů pro Playstation. Soutěž GT Academy běžela v letech 2008-2016. Společně ji připravovaly automobilka Nissan, Sony a Polyphony Digital, výrobce videohry. V průběhu několika ročníků se zúčastnilo více než 5 milionů hráčů, kteří soupeřili v televizí přenášených vyřazovacích bojích. Z akademie vzešlo celkem 22 mladých mužů, kteří dostali příležitost si zkusit skutečné závody. Několik málo z nich mělo v automobilovém sportu dokonce delší kariéru.

Podklady a foto: Sony Pictures

Galerie: 5

Gran Turismo: Nová upoutávka se zaměřila na skutečný příběh | Fandíme filmu Gran Turismo: Nová upoutávka se zaměřila na skutečný příběh | Fandíme filmu Gran Turismo: Nová upoutávka se zaměřila na skutečný příběh | Fandíme filmu Gran Turismo: Nová upoutávka se zaměřila na skutečný příběh | Fandíme filmu Gran Turismo: Nová upoutávka se zaměřila na skutečný příběh | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest