Indiana Jones 5: Nová upoutávka představuje akční honičku

Indiana Jones 5: Nová upoutávka představuje akční honičku | Fandíme filmu
Lucasfilm
Zobrazit další 2 obrázky
Nástroj osudu bude z celé dosavadní série nejdelší. Už brzdy se dozvíme, jak se film povedl.

Už ve čtvrtek bude Indiana Jones a nástroj osudu uvedený ve světové premiéře na festivalu v Cannes. Pozdě večer nebo druhý den ráno budeme znát první ohlasy. Než se jich dočkáme, je tu z festivalu pár jiných zajímavostí. Bylo potvrzeno, že snímek trvá 154 minut, což je jednoznačně nejdelší Indyho dobrodružství, jaké tu zatím bylo. Dosud nejdelší Poslední křížová výprava měla jen 128 minut.

Zveřejněná byla také nová upoutávka, která se dříve za zavřenými dveřmi promítala na dubnovém CinemaConu. Až teď je video venku pro širší veřejnost. Můžeme vidět, jak se Indy (Harrison Ford) a jeho kmotřenka Helena (Phoebe Waller-Bridge) nahánějí v ulicích Maroka s padouchy. Na CinemaConu bylo ke scéně doplněno, že Heleně záporák Voller (Mads Mikkelsen) zrovna sebral „nástroj osudu“, klíčový artefakt filmu. Jeden z pronásledovatelů je podle všeho jakýsi mafián, který snad byl Helenou sezdaný a teď ji pronásleduje.

Scenáristé Jez Butterworth a John-Henry Butterworth o téhle konkrétní sekvenci mluvili s magazínem Empire, jemuž řekli, že maximální množství scény se točilo za pomoci praktických efektů, skutečně oldschoolovým způsobem. Peníze nebyly problém a mohli si navymýšlet téměř cokoliv. Klíčové pro ně bylo, aby scéna byla vzrušující, zároveň skrz ni i nadále byl cítit ostrovtip postav, a aby se Indy dostal do úzkých a musel se z průšvihu nějak vykřesat. To prý bylo důležité pravidlo pro většinu akčních scén: Dostat Indiho do potíží, s nimiž se musí vypořádat.

Dole v galerii si prohlédněte nejnovější fotky.

Indiana Jones a nástroj osudu znovu představí Harrisona Forda jako populárního lovce pokladů, jenž se 29. 6. 2023 po čtrnáctileté pauze ještě jednou vrátí, aby (zřejmě) uzavřel současnou sérii dobrodružných příběhů. Režíruje James Mangold. Dále hrají Phoebe Waller-Bridge, Thomas Kretschmann, Mads Mikkelsen, Boyd Holrook, Toby Jones, Antonio Banderas a Shaunette Renée Wilson. Hudbu složí John Williams.

Děj se odehrává v roce 1969, souběžně s vesmírnými závody. V téhle době se Indy dozvídá nepříjemnou pravdu: Součástí amerického vesmírného programu byli bývalí němečtí nacisté. Otázkou je, „jak moc bývalí“? Tohle všechno Indyho rozčiluje. Jako starý muž už si začíná připadat, že světu přestává rozumět. Zatímco on se vždycky snažil rozkrývat tajemství naší planety, teď je lidstvo posedlé vyhlížením ke hvězdám. Lidé si najednou našli nové hrdiny a podle Indyho soudu hledají úplně zbytečně něco „tam nahoře“, ačkoliv tam není vůbec nic. A co hůř, za tím vším stojí Jonesovi zapřísáhlí nepřátelé.

Podklady a foto: Lucasfilm

Zdroje: Empire

Galerie: 3

Indiana Jones 5: Nová upoutávka představuje akční honičku | Fandíme filmu Indiana Jones 5: Nová upoutávka představuje akční honičku | Fandíme filmu Indiana Jones 5: Nová upoutávka představuje akční honičku | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest