Válečnice: Trailer pro historický akční epos slibuje pořádnou řež

Válečnice: Trailer pro historický akční epos slibuje pořádnou řež | Fandíme filmu
Sony
Zobrazit dalších 5 obrázků
Pusťte si vydatnou upoutávku nového historického velkofilmu, kde Viola Davis vede do boje „africké Amazonky“.

Fanoušci lítých bojů by měli zbystřit pozornost, protože Válečnice (The Woman King) v prvním plnohodnotném traileru ukazuje, že se nehodlá vůbec držet zkrátka. Včera nám snímek vlastními slovy představily režisérka Gina Prince-Bythewood a ústřední protagonistka Viola Davis.

Teď konečně máme možnost snímek pořádně nasát v čerstvě zveřejněné dvouminutovce. Na výpravě, kostýmech a celkově vizuálním zpracování se zjevně nešetřilo a snímek nebude mít problém navodit autentickou iluzi 19. století. V centru dění je dostatečně vypjatý konflikt, kdy se obyvatele království Dohomey musí rozhodnout, zda sebou nechají zametat evropskými kolonizátory, anebo se jim postaví a vystaví celý národ krvavé válce. Scény z výcviku bojovnic Agojie i z vlastního válčení mají drajv a vypadají dost brutálně. Tohle jednoznačně nebude lekce dějepisu pro útlocitné.

Oficiální synopse říká: Válečnice přináší pozoruhodný příběh Agojie, ženské válečné jednotky, která v 19. století chránila africké království Dahomey. Schopnosti a zuřivost jednotlivých bojovnic neměly srovnání. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi pojednává o emocionálním a epickém osudu generálky Naniscy (Viola Davis), která cvičí novou generaci rekrutek a připravuje je na bitvu s nepřítelem, který je odhodlaný zničit jejich dosavadní styl života. Pro některé věci prostě stojí za to bojovat…

Snímek Válečnice (The Woman King) je zasazený do Dahomejského království, tedy na území dnešního Beninu, jednoho ze států Guinejského zálivu. Příběh z 19. století nás seznámí s bojovnicemi Agojie (Mino), někdy přezdívanými také „africké Amazonky“. Ženy se v Dahomeji bojovnicemi stávaly už od 17. století. Začínaly jako členky královské ochranky, později už ženské jednotky tvořily běžnou součást vojska a v 19. století se dahomejská armáda skládala z žen asi z jedné třetiny. Agojie měly ve společnosti důležité postavení a podílely se na politickém směřování země. Protagonistkou filmu jsou generálka Nanisca a ambiciózní rekrutka (podle starších zpráv generálčina dcera) Nawi, která je podle některých historických pramenů poslední doloženou Mino a zemřela až v 70. letech minulého století. Obě ženy společně bojovaly proti nepřátelům, kteří „pošpinili jejich čest, zotročili jejich lid a hrozili, že zničí vše, pro co žily“.

Naniscu hraje Viola Davis, Nawi ztvárnila Thuso Mbedu a dále ve snímku hrají Lashana Lynch či John Boyega. Režíruje Gina Prince-Bythewood, která napsala scénář spolu s Danou Stevens. Premiéra v českých kinech je ohlášená na 15. září.

Podklady a foto: Sony

Galerie: 6

Válečnice: Trailer pro historický akční epos slibuje pořádnou řež | Fandíme filmu Válečnice: Trailer pro historický akční epos slibuje pořádnou řež | Fandíme filmu Válečnice: Trailer pro historický akční epos slibuje pořádnou řež | Fandíme filmu Válečnice: Trailer pro historický akční epos slibuje pořádnou řež | Fandíme filmu Válečnice: Trailer pro historický akční epos slibuje pořádnou řež | Fandíme filmu Válečnice: Trailer pro historický akční epos slibuje pořádnou řež | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest