Black Panther 2: První pohled na Namora a další Atlantiďany

Black Panther 2: První pohled na Namora a další Atlantiďany | Fandíme filmu
Marvel Studios
Připravte se na střet Wakandy s Atlantidou. Příští Black Panther bude plný pompézních říší.

Už poměrně dlouho je veřejným tajemstvím, že klíčovou roli ve snímku Black Panther: Wakanda Forever bude hrát podmořský král Namor a jeho národ Atlantiďanů. Čerstvě jsme se dočkali prvních artworků, které nám ukazují, jak budou Namor a spol. ve filmu vypadat. Nebo lépe řečeno, obrázky se poprvé objevily ve slabé kvalitě už před měsícem, teď si je však konečně můžeme prohlédnout pořádně.

Začneme tím největším kalibrem. Na první várce obrázků je Namor. V komiksech je Namor the Sub-Mariner vládcem podmořského království Atlantidy. Je potomkem námořního kapitána a atlantské princezny. V komiksech vystupoval jako hrdina, anti-hrdina i padouch, je jedním z nejstarších superhrdinů vůbec a úplně prvním hrdinou, který byl (společně s původním Human Torchem) součástí komiksového cross-overu. Za druhé světové války se potkával s Captainem Amerikou a později v 60. letech dvacátého století jej Stan Lee a Jack Kirby zakomponovali do širšího Marvel Universe a udělali z něj takového „podmořského Thora“. Má nadlidskou sílu i odolnost, ve vodě je takřka neporazitelný. Na souši jeho síly postupně slábnou, ale i tak se dokáže utkat s Thorem či Hulkem. Dokáže také využívat schopnosti mořských tvorů, v jeho žilách koluje magická krev a byl vůbec prvním komiksovým superhrdinou, který létal. Namora hraje Tenoch Huerta.

Dále je tu Namora, Namorova sestřenice (při českém skloňování se tihle dva v textu vůůůbec nebudou plést ;-) ), již by měla představovat Mabel Cadena.

Třetím do podvodní party je Attuma. To je v komiksech vůdce podvodního nomádského kmene, jenž byl vykázaný z Atlantidy a na oplátku se ji snaží dobýt. Jestli to bude platit i ve filmu, anebo bude stát pevně na Namorově straně, to zatím nevíme. Také nevíme, kdo Attumu hraje.

A pak je tu ještě jako bonus nový pohled na Shuri (Letitia Wright) a Okoye (Danai Gurira).

Snímek Black Panther: Wakanda Forever opět režíruje Ryan Coogler, jenž také znovu napsal scénář spolu s Joem Robertem Colem. Měli by se vrátit všichni žijící představitelé hlavních rolí z prvního filmu, zřejmě tedy Danai Gurira, Letitia Wright, Winston Duke, Lupita Nyong’o, Florence Kasumba, Angela Bassett, Daniel Kaluuya a Martin Freeman. Nově je doplní Domonique Thorne jako Riri Williams, Tenoch Huerta jako Namor, Mabel Cadena jako Namora a Michaela Coel v dosud neodhalené roli. Datum premiéry je stanovené na 10. listopadu 2022.

Titulní foto je ilustrační, z filmu Black Panther

Zdroje: MCU Facility, Black Panther 2 News,

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest