Formula One: Režisér Top Gunu chystá stejně realistický film ze světa závodění

Formula One: Režisér Top Gunu chystá stejně realistický film ze světa závodění | Fandíme filmu
Paramount Pictures
Pociťovali jste spolu s Tomem Cruisem vzrušení z letu? Tak se připravte na podobné pocity při rychlé jízdě.

Top Gunu: Maverick lze jistě vyčítat celou řadu věcí, jako jsou určitá schematičnost vyprávění, spoléhání na klišé, jalové dialogy nebo heroizace armády. Ať už ale má libovolný divák vůči snímku jakoukoliv výtku, naprostá většina se shodne, že samotné letecké scény jsou ohromující. Filmaři se maximálně snažili navodit pocit uvěřitelnosti a hodně tomu přispěli především tím, že se natáčelo v kokpitech skutečných stíhaček a s digitálními triky se šetřilo, jak to jen šlo.

Úplně stejně chce režisér Joseph Kosinski pojmout svůj nový snímek, kterému prozatím říká prostě Formula One (Formule jedna). V rozhovoru pro The Wrap Kosinski uvedl, že se opět bude natáčet maximální možné záběrů ve skutečnosti a nebudou se dodělávat až za pomoci vizuálních efektů. Bude se točit se skutečnými automobily, při skutečných závodech. Joseph počítá s tím, že to bude extrémně náročné, ale na výzvu už se těší.

Brad Pitt snímek produkuje a hraje v něm roli starého pilota Formule jedna, který se vrací zpátky do služby, aby pomohl prorazit mladému talentovi. Scénář filmu napsal Ehren Kruger, který je podepsaný i pod Top Gunem: Maverick. Stejně tak se vrací producent Jerry Bruckheimer. A mezi producenty se zařadí také Lewis Hamilton, slavný a úspěšný závodník, s nímž režiséra seznámil Tom Cruise. Projekt vzniká pro Apple TV+, ale bude k vidění i na velkých plátnech.

Titulní foto je ilustrační, natáčení snímku Top Gun: Maverick

Zdroje: The Hollywood Reporter, The Wrap

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest