Balada o ptácích a hadech: Nové Hunger Games výrazně rozšířily obsazení

Balada o ptácích a hadech: Nové Hunger Games výrazně rozšířily obsazení | Fandíme filmu
Lionsgate Films
Účastníci dalších Hladových her a jejich mentoři se představují divákům.

Natáčení prequleu Hunger Games, nazvaného Balada o ptácích a hadech, se blíží. Už nějakou dobu tak víme, že dvě hlavní role mladého Coriolanea Snowa a účastnice Hunger Games Lucy Gray Baird ztvární Tom Blyth a Rachel Zegler. Teď je doplňuje skupina dalších herců.

První je Jerome Lance, dosud především divadelní herec, který studuje drama ve welšském Cardiffu. Ve filmu ztvární Marcuse, splátce (účastníka hladových Her) z Districtu 2. Ashley Liao se objevila ve snímcích Vždycky budeš moje možná a Secret Society of Second Born Royals, případně v seriálu Zase máme plný dům. V Baladě o ptácích a hadech představuje Clemensii Dovecote, jednoho z nejbližších přátel Coriolanea a mentora pro splátce z Districtu 11.

Knox Gibsonse zatím objevil jen v krátkém filmu Odpusť nám naše hříchy, kde se jako hendikepovaný stává terčem nacistů. V prequle Hunger Games jej uvidíme jako Bobbina, splátce z Districtu 8. Mackenzie Lansing si můžete pamatovat ze seriálů Mare z Easttownu či The Deuce: Špína Manhattanu. Tady byla obsazena jako Coral, splátce z Districtu 4. A aktuální skupinu uzavírá Aamer Husain (Hudson & Rex), který si zahraje mentor pro splátce z Districtu 11.

Děj je zasazený několik desítek let před původní Hunger Games. Hlavním protagonistou je mladý Coriolanus Snow, pozdější prezident Panemu. Oficiální knižní synopse o příběhu uvádí následující: Pohánějí ho ambice. Soupeření ho žene kupředu. Ale za moc se platí. Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V Aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus zahoří ke své splátkyni city... a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?

Prequel původní série s Jennifer Lawrence bude uvedený 17. listopadu 2023. V hlavních rolích vystupují Tom Blyth a Rachel Zegler. Jako režisér se vrací Francis Lawrence. Poslední verzi scénáře napsal Michael Lesslie, který upravil starší scénář od autorky předlohy Suzanne Collins a Michaela Arndta.

Foto je ilustrační: Hunger Games

Zdroj: Deadline

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest