Hunger Games: Nový film obsadil hlavní roli

Hunger Games: Nový film obsadil hlavní roli | Fandíme filmu
Lionsgate
Balada o ptácích a hadech našla mladého Snowa.

Příští rok uvidíme v kinech Baladu o ptácích a hadech, tedy nový snímek z historie ságy Hunger Games. Natáčet by se mělo začít letos v létě, takže je načase začít nabírat obsazení. Hlavní roli mladého Coriolana Snowa dostal Tom Blyth. Ten na sebe upozornil vystupováním v letošním seriálu Billy the Kid.

V původní sáze Hunger Games jsme Coriolana potkali jako prezidenta dystopického Panemu. Nový příběh se odehrává desítky let před tím. Je mu teprve 18 let a snaží se navrátit čest svojí rodině, která v období po válce o Kapitol nepříjemně propadla na společenském žebříčku. Jakožto student Coriolanus doufá, že se stane mentorem během nadcházejících 10. výročních Hladových her. Když je však přiřazený k Lucy Gray Baird, dívce, která zastupuje chudičký District 12, je zděšený. Lucy ale svým vzdorovitým zpěvem během sklizně odpoví celý Panem a Snow začíná mít pocit, že by přeci jen mohla mít šanci. Pro její vítězství udělá vše, co je v jeho moci.

Jako režisér se vrací Francis Lawrence. Poslední verzi scénáře napsal Michael Lesslie (Macbeth, Assassin’s Creed), který upravil starší scénář od autorky předlohy Suzanne Collins a Michaela Arndta (Malá Miss Sunshine).

Děj je zasazený několik desítek let před původní Hunger Games. Hlavním protagonistou je mladý Coriolanus Snow, pozdější prezident Panemu. Oficiální knižní synopse o příběhu uvádí následující: Pohánějí ho ambice. Soupeření ho žene kupředu. Ale za moc se platí. Je ráno v Den sklizně, který zahajuje desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V Aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus zahoří ke své splátkyni city... a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít?

Prequel původní série s Jennifer Lawrence bude uvedený 17. listopadu 2023.

Foto je ilustrační: Hunger Games

Zdroj: Collider

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest