Mickey7: Nová sci-fi s Robertem Pattinsonem přinese vesmírnou klonovací zábavu

Mickey7: Nová sci-fi s Robertem Pattinsonem přinese vesmírnou klonovací zábavu | Fandíme filmu
Macmillan
Aktuální představitel Batmana točí oscarovým režisérem příběh o vesmírném objevování a klonování. Známe obsazení a nové podrobnosti.

V lednu jsme vás informovali o novém filmu Bonga Joon-ho, oscarového režiséra Parazita nebo Ledové archy. Novinka se jmenuje Mickey7 a teď už je natáčení filmu za rohem, tudíž známe daleko víc podrobností.

Točit se bude v anglických ateliérech Leavesden, kde momentálně probíhá preprodukce. Bong snímek napsal, produkuje i režíruje a již známe i kompletní obsazení hlavních postav. Vedle Roberta Pattinsona v ústřední úloze ve snímku vystupují také Toni Collette, Mark Ruffalo a Naomi Ackie. Snímek vychází z románové předlohy Edwarda Ashtona. A ačkoliv se film může od knihy lišit, po únorovém vydání románu si můžeme udělat bližší představu o tom, o čem bude přesně snímek pojednávat:

Ve sci-fi thrilleru Edwarda Ashtona se snoubí Marťan a Temná hmota (Blake Crouch). Mickey7 je „Postradatelný“, který odmítá přenechat své místo Mickeymu8, svému náhradnímu klonu. Umírat není příjemné, ale aspoň jste naživu (případě „ale je to způsob obživy“).

Mickey7, tzv. „Postradatelný“. Je to zbytný zaměstnance na lidské expedici vyslané kolonizovat ledový svět Niflheim. Kdykoliv je potřeba splnit nějakou misi, která působí příliš nebezpečně, nebo snad dokonce sebevražedně, posádka se obrátí na Mickeyho. Když jedna verze zemře, regeneruje se v novém těle i s většinou dosavadních vzpomínek. Po šesti smrtích Micke7 velice dobře chápe svůj úděl a to, proč tahle koloniální pozice byla jediná neobsazená, když se hlásil o práci.

Během rutinní průzkumné mise se Mickey7 ztratí a je považovaný za mrtvého. Původní živá forma planety Niflheim mu překvapivě pomůže najít cestu zpátky na základnu, ale když se tam konečně dostane, jeho osud už je zpečetěný. Do služby se jako nový Postradatelný už stačil nahlásit příští klon, Mickey8. Na duplicitní Postradatelné se všeobecně hledí s despektem, a pokud by se nějaký takový objevil, pravděpodobně bude vhozený do recyklátoru, aby se využil jako zdroj proteinu.

Mickey se tak snaží svého dvojníka před zbytkem kolonie utajit. Život na Niflheimu se mezitím mění k horšímu. Atmosféra přestává být pro lidi snesitelná, docházejí zásoby jídla a teraformování se příliš nedaří. Domorodý život zkoumá svoje nové sousedy se stále větší zvědavostí a velitel Marshall má z té zvědavosti celkem obavy. Přežití obou dvou druhů bude nakonec záviset na Mickeym7. Tedy, za předpokladu, že se mu podaří vyhnout definitivní smrti.

Zápletka nezní vůbec špatně, příběh skýtá potenciál pro objevování cizího světa, napětí spojené s utajováním duplicitního Mickeyho, filosofické úvahy o životě a smrti a nejspíš také spoustu černého humoru. Robert Pattinson v dvojroli je také lákavou vyhlídkou, takže už aby byl Mickey7 tady!

Titulní foto je ilustrační, knižní předloha

Zdroje: Deadline, Macmillan

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest