The Matrix Resurrections: Morhpeus možná není tak docela Morpheus

The Matrix Resurrections: Morhpeus možná není tak docela Morpheus | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit další 4 obrázky
Yahya Abdul-Matten II opět o chlup blíže přibližuje svoji postavu z nového Matrixu.

S postavou Morhpea v chystaném snímku The Matrix Resurrections to není jednoduché. Ve filmu se vracejí Keanu Reeves jako Neo a Carrie-Anne Moss jako Trinity. Vedle nich byl obsazený Yahya Abdul-Mateen II. Okamžitě se začalo spekulovat o tom, zda nehraje jakousi alternativu Morphea, když jeho původní představitel Laurence Fishburne v obsazení chybí. Totožnost postavy potvrzovaly i zákulisní úniky, v traileru Adul-Mateen vypadal jako Morhpeus a následně na sociálních sítích řekl, že je Morpheus.

V aktuálním interview pro GQ nicméně vysvětluje, že to není „ten“ Morpheus. Je to prostě postava, které se Morpheus říká. Až uvidíme film, tak to prý bude dávat smysl. GQ zároveň odkazuje ke hře The Matrix Online, kde Morpheus zemřel, když se snažil zpátky od strojů získat tělo zesnulého Nea. Nevíme, zda tahle pasáž nějak vychází z rozhovoru s Yahyou, anebo ji magazín přidává jako takovou zajímavost navíc. Videohra The Matrix Online občas je považována za kanonickou, ale jindy zase ne. Pravdou nicméně je že jsme v trailerech mohli vidět, že stroje Neovo tělo dali znovu do pořádku.

The Matrix Resurrections je pokračováním příběhu ustanoveném v prvním Matrixu. Znovu se v něm scházejí Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss jako filmové ikony Neo a Trinity. Jejich příběh se rozšiřuje, vrací se do Matrixu, tentokrát dokonce ještě hlouběji do králičí nory. Nové dobrodružství, z něhož zůstává rozum stát, bude mít akci epických rozměrů a je zasazené do povědomého, nicméně ještě provokativnějšího světa, kde je realita ještě subjektivnější než kdykoliv předtím a vše, co musíte udělat pro to, abyste dokázali vidět pravdu, je osvobodit vaší mysli.

Dvacet let po prvním filmu se vrací série, jež pomáhala definovat popkulturu přelomu století, aby pokračovala v původním filmu a rozšiřovala jej. The Matrix zůstává v obecném povědomí jako snímek, který změnil náš pohled na film i realitu jako takovou. Spolu se svojí přelomovou akcí a vizuálními efekty pomáhal prošlapat cestu pro filmy, jež následovaly.

The Matrix Resurrections režíruje Lana Wachowski. V hlavních rolích Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, Priyanka Chopra Jonas, Daniel Bernhardt, Christina Ricci nebo Telma Hopkins. Datum české premiéry je stanovené na 23.12. 2021.

Foto: Warner Bros.

Zdroj: GQ

Galerie: 5

The Matrix Resurrections: Morhpeus možná není tak docela Morpheus | Fandíme filmu The Matrix Resurrections: Morhpeus možná není tak docela Morpheus | Fandíme filmu The Matrix Resurrections: Morhpeus možná není tak docela Morpheus | Fandíme filmu The Matrix Resurrections: Morhpeus možná není tak docela Morpheus | Fandíme filmu The Matrix Resurrections: Morhpeus možná není tak docela Morpheus | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest