Hawkeye: Synopse zpochybňuje existenci Avengers

Hawkeye: Synopse zpochybňuje existenci Avengers | Fandíme filmu
Marvel Studios
Změnil střet s Thanosem definitivně superhrdinské poměry na Zemi?

Článek obsahuje spoilery pro film Shang-Chi a legenda o deseti prstenech.

Před pár dny nás příjemně překvapil první trailer pro očekávanou Marvel sérii Hawkeye, v níž se Jeremy Renner vrací jako nejlepší lučištník pod sluncem. Nevrací se ale jako Avenger, alespoň podle nové oficiální synopse, jež byla souběžně s trailerem zveřejněna:

Disney+ a Marvel Studios vás zvou do New Yorku, do doby po „probliknutí“, na nečekané vánoční prázdniny s Hawkeyem. Bývalý Avenger Clint Barton má před sebou zdánlivě jednoduchý úkol: Být na Vánoce doma. Je to možné? Snad s pomocí Kate Bishop, dvaadvacetileté lučištnice, jež sní o tom, že se stane superhrdinkou. Oba dva jsou nucení spolupracovat, když stíny Bartonovy minulosti hrozí, že toho pokazí víc, než jen svátečního ducha.

Synopse v zásadě žádná velká překvapení nepřináší. Vánoční atmosféru odhalily fotky z natáčení. Že v minisérii bude vystupovat Kate Bishop (Hailee Steinfeld) jsme věděli od prvopočátku. A že Bartona dožene minulost, je jen a jen v pořádku – filmový svět bez následků by diváky dlouho nebavil. Pozornost budí poznámka o tom že je Barton „bývalý Avenger“. Znamená to, že Barton pro svou násilnou minulost nadále nesmí být Avengerem? Anebo je celý tým rozpuštěný?

Obě varianty je čím podpořit. Z původních Avengerů je polovina mrtvá nebo stará. Hulk má vážně poškozenou ruku. Thor odletěl ze Země. Z pozdějších členů je Spider-Man pronásledovaný policií, Wanda Maximoff se skrývá. V sérii The Falcon and The Winter Soldier to vypadalo, že ani Falcon ani Winter Soldier Avengery nejsou. Na druhou stranu je tu potitulková scéna Shang-Chiho a deseti prstenů, kde se přinejmenším ke společné poradě sešli Doctor Strange, Hulk a Captain Marvel.

Jaký je váš názor? Existují ještě Avengers? A která z nadcházejících marvelovek nám to definitivně potvrdí nebo vyvrátí?

V minisérii Hawkeye vystupuje Jeremy Renner jako titulární hrdina, který se spojí s další dobře známou lučištnicí z marvelovských komiksů, s Kate Bishop, ztvárněnou Hailee Steinfeld. Obsazení doplňují Vera Farmiga Fra Fee, Tony Dalton, Zahn McClarnon, Brian d'Arcy James a novicka Alaqua Cox jako Maya Lopez. Sérii dostal na starost Rhys Thomas a režíruje duo Bert and Bertie. Série startuje na streamovací službě Disney+ 24. listopadu 2021.

Podklady a foto: Marvel

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest