Indiana Jones 5 obsadil představitelku hlavní role

Indiana Jones 5 obsadil představitelku hlavní role | Fandíme filmu
Lucasfilm
Víme, kdy se má začít natáčet a kdo složí pro závěrečné Fordovo rozloučení hudbu.

Už jsme snad pomalu ani nedoufali, ale vypadá to, že Indiana Jones 5 skutečně vznikne. Magazín Deadline píše, že produkce by ráda odstartovala letos v létě. Do té doby bude probíhat casting, který už stačil nést první ovoce. Do hlavní ženské role byla obsazena Phoebe Waller-Bridge! Zatím o jejím obsazení nevíme nic bližšího, ale i tak jde o skvělou zprávu. Phoebe je známá především jako skvělá scenáristka (Potvora, Na mušce, Není čas zemřít), ale i jako herečka už svoje kvality stačila potvrdit (Zašívárna, Potvora, Solo: Star Wars Story). Ve finále tedy až tak nezáleží na tom, jakou roli dostane, důležité je, že filmu propůjčí svoji energii.

Casting oficiálně potvrdil Lucasfilm, který také oznámil, že hudbu opět složí legendární John Williams, skladatel všech předchozích dílů. V hlavní roli se vrací Harrison Ford, kterému v době natáčení bude už 79 let. Tedy o dvacet let více, než bylo Seanu Connerimu, když hrál v Poslední křížové výpravě Indyho otce. Jsem extrémně zvědavý na to, s jakým příběhem přijde režisér a scenárista James Mangold, aby v něm Indy nepůsobil směšně a stále jsme se dočkali akčního dobrodružství. Že je to obtížný úkol jasně potvrzuje 14 let staré Království křišťálové lebky – už tehdy si fanoušci stěžovali, že bujaré skotačení Fordovi tak docela nevěří. Mangold prozatím naznačil pouze tolik, že by vyprávění mohlo být zasazené do 60. let minulého století a že by snímek mohl ságu uzavřít.

Steven Spielberg měl původně pátého Indyho točit sám, ale když se projekt mnohokrát odkládal, stále se přepisoval scénář a hromadily se mu další projekty, nakonec se režie rozhodl vzdát. Nadále však spolupracuje jako velice aktivní producent. České a slovenské datum premiéry je ohlášené na 28. 7. 2022.

Foto: Lucasfilm

Zdroj: Deadline

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest