Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu

Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 9 obrázků
V USA došlo ke kurióznímu případu, kdy se distributor snaží diváky přesvědčit, že hojně stahovaný thriller The Expatriate vlastně ještě neviděli.

Zvláštními oklikami se do naší pozornosti prodírá snímek The Expatriate, který by se (alespoň co se příběhové stránky týče) dal popsat jako mix série o Jasonu Bournovi a snímku Taken. Hlavním hrdinou filmu z americko-belgicko-kanadské koprodukce je Ben Logan, agent CIA, který se vydává se svou dcerou na útěk poté, co ho jeho zaměstnavatelé označí za účastníka mezinárodního spiknutí, a rozhodnou se ho eliminovat a smazat jakékoli stopy o jeho existenci.

Německý režisér Philipp Stölzl je pro drtivou většinu fanoušků zřejmě velkou neznámou (zatím natočil jen několik málo filmů v evropské produkci), o něco větší naděje pak vzbuzuje obsazení. Do hlavní role byl obsazen Aaron Eckhart (Harvey Dent z Nolanova Temného rytíře), jeho dceru ztvárnila nadějná Liana Liberato (Trust), jednu z hlavních rolí si zahrála i Olga Kurylenko (Nevědomí, Quantum of Solace). Jméno scenáristy je také otazníkem – pro Arashe Amela byl The Expatriate scenáristickou prvotinou.

The Expatriate upoutal naši pozornost díky blížící se americké premiéře, kvůli které vznikly nový trailer i plakát, nicméně na několika evropských trzích byl snímek promítán už v závěru loňského roku. K odkladu došlo za oceánem z poměrně kuriózního důvodu. Jen asi týden po světové premiéře v Belgii vyšel The Expatriate ve Francii na DVD a stal se na nějaký čas údajně desátým pirátsky nejstahovanějším filmem. V naivní snaze oživit divácký zájem americký distributor snímek přejmenoval na Erased a odložil premiéru - asi doufá, že alespoň někteří piráti mají krátkou paměť a půjdou na The Expatriate ještě jednou. Američané film legálně uvidí 10. května, jestli takovou možnost někdo poskytne nám, zatím není zřejmé. Z pohledu na ČSFD je však patrné, že už si řada českých filmových fandů cestu k snímku nějak našla. Aneb nepřijde vám občas, jako by distributoři naše peníze snad ani nechtěli?

The Expatriate / Erased mezinárodní a americký trailer

 

Zdroje: IMP Awards, Wiki, Indie Wire

Galerie: 10

Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu Erased: USA bojují proti pirátům přejmenováním filmu | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest