Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce

Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 22 obrázků
Westernová novinka Toma Hankse zamíří zřejmě na Netflix, komedie s Robertem De Nirem i romantika s Jennifer Lopez mění datum premiéry. AKTUALIZOVÁNO

AKTUALIZACE: Magazín Deadline k situaci přinesl další podrobnosti. I jeho zdroje potvrzují, že jednání o způsobu distribuce Wonder Woman 1984 proběhla. Telekomunikační firma AT&T, která vlastní studio Warner Bros., údajně tlačí na to, aby se víc a víc upřednostňovala online distribuce. Analytici však stále upozorňují, že příjmy z online promítání v současnosti nedovedou nahradit ty z kin. Na stole měla být varianta zkráceného nasazení do kin a rychlého přechodu filmu na internet. Proti tomu však údajně protestují zase provozovatelé multikin, se kterými chce Warner i nadále udržet dobré partnerské vztahy. Stále je tedy možné, že druhá Wonder Woman bude uvedená klasicky do kin a to v červnu 2021. K nějakému definitivnímu rozhodnutí by snad mělo dojít v nejbližších dnech.

Původní zpráva z 13.11.: Naděje, že by se do konce roku objevil v kinech nějaký blockbuster, je už několik týdnů de facto mrtvá. Když se člověk podívá na koronavirovou situaci do Spojených států, tak mu musí být jasné, že kina se v brzké budoucnosti neotevřou. Zdravotní kondice Američanů se nelepší, naopak v čase prezidentských voleb padaly rekordní pozitivní přírůstky. Z tohoto důvodu se počítá s tím, že studio Warner Bros. nepošle v prosinci komiksovku Wonder Woman 1984 do kin, jelikož by to byla u bijáku, který má utržit miliardu, finanční sebevražda. Tenet jasně ukázal, že tato cesta není momentálně průchozí. Dle informací serveru Variety se zdá, že Warneři zvažují dvě možnosti. Buď pošlou Gal Gadot v lednu na stream (HBO Max) či premiéru přesunou na léto. Studio samozřejmě bere v potaz i informaci, že vakcína by měla být dostupná v první polovině příštího roku. Ve hře je tedy červnové či červencové datum premiéry. Režisérka Patty Jenkins k tomu uvedla, že v tuhle chvíli si nemůže být nikdo ničím jistý a že vše závisí na neodhadnutelném vývoji koronavirové pandemie.

Pixar / Disney

Filmový svět však neřeší pouze osud Wonder Woman 1984. Kupříkladu šéf Disneyho Bob Chapek nedávno uvedl, že se studio chystá přesunout některé bijáky na službu Disney+ Premier Access. Mulan tak nezůstane osamocena mezi filmy, za které uživatelé Disney+ budou muset připlatit další separátní poplatek. V tuhle nevíme, kterých titulů se tento záměr týká. A současně netušíme, jak si Mulan reálně vedla a zda onen prémiový poplatek $29.99 většinu potenciálních diváků neodradil. Nicméně se trošku nabízí spekulace, že to až zas tak velká hitparáda nebyla, neboť pixarovka Duše (Soul) také putuje na Disney+, ale tentokrát bez poplatku. Kdyby Mulan uspokojivě zabodovala, proč by Disney výdělečnou strategii měnil? A řeči o tom, že to je vstřícné sváteční gesto směrem k divákům, si Chapek může vskutku strčit za klobouk.

A nyní už jen ve zkratce. Historické drama News of the World režiséra Paula Greengrasse s Tomem Hanksem v hlavní roli se sice 25. prosince 2020 možná podívá do omezeného počtu amerických kin (Universal s tím prý počítá), ovšem ve zbytku světa to vypadá na přesun na Netflix. Naopak romantická komedie Marry Me s Jennifer Lopez a Owenem Wilsonem v hlavních rolích se přesouvá z 21. února 2021 na 14. května 2021. Taktéž se zpozdí hvězdně obsazená komedie The Comeback Trail, v níž se představí Robert De Niro, Tommy Lee Jones, Morgan Freeman, Zach Braff a Emile Hirsch. Premiéra měla proběhnout už letos v listopadu, ale dočkáme se až příští rok. Poslední informace se týká životopisného dramatu Good Joe Bell s Markem Wahlbergem v hlavní roli. Snímek měl premiéru na festivalu v Torontu a vykoledoval si pouze průměrné recenze. Tvůrci se proto kousli a film studia Soltstice přestříhali (došlo i k doplnění některých scén). Nová verze, pod názvem Joe Bell, by měla mít premiéru 19. února 2021.

Zdroje: Variety I, Variety II, Deadline, Deadline II, THR, SF, SR

Foto: Warner Bros.

Galerie: 23

Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu Wonder Woman 1984 by mohla už v lednu dorazit do internetové distribuce | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest