Room 237: Důkladná pitva Kubrickova Shining

Room 237: Důkladná pitva Kubrickova Shining | Fandíme filmu
Patříte mezi fanoušky Stanleyho Kubricka, Osvícení, hororů, filmové teorie nebo skrytých významů a spiktnutí? Pak je chystaný dokument určený právě vám!

Jste fanoušky snímku Osvícení Stanleyho Kubricka, filmové teorie a skrytých symbolů a významů? Tak to je nový dokumentární film s názvem Room 237 přesně pro vás. I když od premiéry Osvícení uběhlo už přes třicet let, snímek je stále jedním z nejobdivovanějších a nejrozporuplnějších děl filmové historie. Skalní fanoušci jej považují za jeden z nejzásadnějších filmů žánru a podrobují jej nekonečným analýzám.

Dokument Room 237 si odbyl premiéru na posledním ročníku festivalu v Sundance a stal se jedním z nejdiskutovanějších snímků celé události. Režisér Rodney Ascher a skupina dalších nadšenců v něm Osvícení doslova rozpitvají a ponoří se do metafor a symbolů ve filmu skrytých, a nabídnou nám obrovské množství interpretací, poznatků a konspiračních teorií.

Některé z jejich objevů jsou podle ohlasů ze zámoří fascinující, jiné spíše směšně domýšlivé. Room 237 ale prý nezůstává jen u samotného rozpitvávání Osvícení a funguje jako pozoruhodná reflexe filmové kritiky a ukázka toho, kam až může hon za nalezením podtextu zajít. Jestli jsou alespoň některé z teorií tvůrců založené na skutečných Kubrickových záměrech, se už asi nikdy nedozvíme. I přesto snímek slibuje velice zajímavý a ojedinělý zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný filmový nadšenec.

Room 237: Trailer

Zdroje: Digital Spy, Oficiální web, Collider

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest