Shorta: V akčním filmu bojují uprostřed sociálních nepokojů dva dánští policisté o život

Shorta: V akčním filmu bojují uprostřed sociálních nepokojů dva dánští policisté o život | Fandíme filmu
Charades
Zobrazit další 3 obrázky
V roce 2018 nás oslnil dánský thriller Tísňové volání. Zadaří se podobně i severskému akčňáku Shorta?

Dánský akční thriller Shorta se představuje v prvním klipu, z něhož je cítit, že snímek režisérů Frederika Louise Hviida a Anderse Ølholma bude intenzivní a sugestivní záležitostí. Vše se bude točit kolem dvojice policejních důstojníků (Simon Sears, Jacob Lohmann), kteří se při rutinní obhlídce minoritami obydlené části města ocitnou v nebezpečí ve chvíli, kdy je oznámeno, že ve vazbě zemřel devatenáctiletý Talib Ben Hassi. Zpráva o úmrtí mladého chlapce rozpoutá vlnu násilností, jež brzy přeroste v masové nepokoje. Jens a Mike, jak se hlavní hrdinové jmenují, se ihned stanou symbolem bezpráví, nespravedlnosti, rasového útlaku a policejní brutality, což logicky znamená, že zažijí hodně perný den.

Snímek byl prezentován na akci Goteborg’s Nordic Film Market, kde se z něj stal rychle hit. Původně se počítalo s tím, že bude promítán na festivalu v Cannes, ale ten se letos v klasické formě, bohužel, neuskuteční. Půjde-li vše podle plánu, vtrhne Shorta do kin v Dánsku 20. října 2020. Osobně doufám, že alespoň na nějakém podzimním filmovém festivalu bude k vidění i u nás.

Zdroj: Variety

Foto: Charades

Galerie: 4

Shorta: V akčním filmu bojují uprostřed sociálních nepokojů dva dánští policisté o život | Fandíme filmu Shorta: V akčním filmu bojují uprostřed sociálních nepokojů dva dánští policisté o život | Fandíme filmu Shorta: V akčním filmu bojují uprostřed sociálních nepokojů dva dánští policisté o život | Fandíme filmu Shorta: V akčním filmu bojují uprostřed sociálních nepokojů dva dánští policisté o život | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest