Disney neví, kdy znovu začne točit marvelovky a přehodnotí uvádění filmů do kin

Disney neví, kdy znovu začne točit marvelovky a přehodnotí uvádění filmů do kin | Fandíme filmu
Disney
Zobrazit další 1 obrázek
Disney počítá finanční ztráty a rozhodně se nejedná o žádné drobné.

Koronavirová pandemie nutí filmová studia přehodnocovat dlouhodobé strategie a Disney není výjimkou. Výkonný ředitel (CEO) Bob Chapek znovu ujistil, že studio preferuje kinodistribuci a je si vědomo, že zážitek z kina je nenahraditelný, ovšem v budoucnu bude více zvažovat, jakým způsobem bude distribuovat nové filmy. Jedná se přirozeně o reakci na koronavirus a současně i na proměny spotřebitelské dynamiky. Z tohoto důvodu dojde k určitým dílčím změnám ve strategii studia, přičemž každý film se prý bude řešit jako samostatný případ. Chapek zmínil kupříkladu snímek Artemis Fowl, který se kinům vyhne a v červnu pomašíruje rovnou na službu Disney+. Klíčovou roli údajně sehrál demografický faktor. Zbytek blockbusterů či významnějších produkcí byl odsunut a nadále se počítá s jejich nasazením do kin.

Chapek se rovněž vyjádřil k restartu produkčních prací, když se explicitně vyjádřil k natáčení vysokorozpočtových marvelovek. Momentálně prý neexistuje žádný plán, tudíž návrat na plac je zřejmě zatím v nedohlednu. V reakci na šíření onemocnění COVID-19 byla přerušena řada produkcí. Točit se přestaly kupříkladu snímky jako marvelovka Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, historický opus Ridleyho Scotta The Last Duel, hraný remake disneyovky Malá mořská víla a další. A jak se zdá, situace se jen tak nezmění.

Nedávno byly též zveřejněny počty předplatitelů služby Disney+, kterých je celosvětově více než 54 milionů. Ještě 8. dubna 2020 Disney hovořil o pokoření padesátimilionové mety, tudíž za měsíc přibylo zhruba 4.5 milionů uživatelů. Bohužel, ani tento pozitivní trend nezabránil masivnímu finančnímu propadu, když Disney očekává, že koronavirová krize jej připraví v relevantním čtvrtletí o zhruba 1.4 miliardy dolarů.

Zdroje: Deadline I, Deadline II, Variety I, Variety II

Foto: Disney

Galerie: 2

Disney neví, kdy znovu začne točit marvelovky a přehodnotí uvádění filmů do kin | Fandíme filmu Disney neví, kdy znovu začne točit marvelovky a přehodnotí uvádění filmů do kin | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest