Set My Heart to Five: Ve sci-fi Edgara Wrighta android zkusí přesvědčit lidstvo, že má právo na emoce

Set My Heart to Five: Ve sci-fi Edgara Wrighta android zkusí přesvědčit lidstvo, že má právo na emoce | Fandíme filmu
20th Century Fox
Režisér Baby Drivera nebo komedií Soumrak mrtvých a Jednotky příliš rychlého nasazení si vyzkouší vážně laděnou sci-fi.

Edgar Wright je režisér převážně originálních projektů (Cornetto trilogie, Baby Driver) a málokdy natočí něco podle předlohy (Scott Pilgrim proti zbytku světa a málem to byl i Ant-Man). Nově nás od něj čeká psychologický thriller Last Night in Soho a někdy později by měl přijet Baby Driver 2. Jako další projekt si vybral Set My Heart to Five chystaný podle stejnojmenného románu, který má dorazit na pulty letos. Jako svůj svou prvotinu jej napsal Simon Stephenson, jenž se postará i o scénář filmu.

Příběh se odehrává v budoucnosti roku 2054, v níž je ústřední postavou android Jared, který jedná a vypadá jako člověk a pracuje jako zubař v málem městečku ve státě Michigan. Jednoho dne se v něm probudí emoce, když uvidí starý film. Aby zjistil, co se děje, začne sledovat další filmy z 80. a 90. let. Tento proces vede k emocionálnímu probuzení a novému vnímání jeho existence. Přes řadu emocí a hrozivý reset zamíří Jared na Západ, aby našel svého programátora a svou matku, kteří jej stvořili. Kromě toho sní o napsání scénáře k filmu, který by změnil svět a možná by mu umožnil se zamilovat. Ale android s pocity je pro společnost nebezpečný problém a Jaredův nový život by mohl skončit dříve než skutečně začne.

Wright si sci-fi žánr osahal v U Konce světa. Nicméně tentokrát to vypadá, že film by se mohl nést v mnohem vážnějším tónu oproti většině režisérovým starším filmům.  

Titulní fotka je ilustrační, je z filmu Prometheus.

Zdroje: Deadline, Good Reads

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest