Doktor Spánek: Trailer se vrací na stará známá místa z Osvícení

Doktor Spánek: Trailer se vrací na stará známá místa z Osvícení | Fandíme filmu Zobrazit dalších 6 obrázků
Volné pokračování kultovního hororu s McGregorem v hlavní roli se blíží.

Ewan McGregor v hororu Doktor Spánek vystupuje jako dospělý Danny Torrance syn Jacka Torrance, jehož v hororu Osvícení brilantně ztvárnil Jack Nicholson. Finální trailer nás zavádí zpátky do nechvalně proslulého hotelu Overlook, ve kterém se před lety odehrála spousta hrůz, díky kterým se atmosferické Osvícení stalo nezmírajícím kultem. Budeme doufat, že další snímek podle Kingova románu nezklame a dosáhne podobných kvalit jako jeho předchůdce. 

Čtěte také: Jak probíhaly přípravy Doktora Spánka, za asistence Stephena Kinga

Ukázka nabízí několik silných stránek, zejména pak staré známé lokace (chodby hotelu, bludiště) a postavy (Dvojčata). Ale neselhává ani čerstvé obsazení v čele s McGregorem a Rebeccou Ferguson. Na druhou stranu mi v upoutávce chybí skutečně nepříjemná atmosféra, jakou známe z původního Osvícení.

V kinech se budeme bát již 14.11. 2019, na Slovensku se dočkají o týden dříve. V galerii na vás čekají poslední obrázky.

Synopse:

Román Doktor Spánek nabízí dvě časové roviny. V jedné vykresluje bezprostřední události po tom, co Wendy Torrace a její syn Danny přežili v hotelu Overlook řádění Jacka Torrace. V té druhé se už dospělý Danny pomalu mění ve svého otce – v agresivního alkoholika. Když se konečně přestane potulovat a zpíjet, znovu se v něm probudí „Shining“, usadí se v malém městečku a s pomocí svého daru pomáhá umírajícím pacientům k pokojnému odchodu ze světa. To mu vyslouží přezdívku Doktor Spánek.

Druhou hlavní postavou příběhu je Abra, Dannyho nevlastní neteř. Ta známky Shiningu projevuje od útlého věku a do svých spárů se ji snaží dostat True Knot, skupina napůl nesmrtelných, kteří hledají jedince s darem a živí se esencí, kterou jednotliví osvícení vypouštějí během bolestivého umírání. Jedině Danny může Abru před True Knotem ochránit.

Režíruje a scénář napsal Mike Flanagan. V hlavních rolích vystupují Ewan McGregor, Kyliegh Curran, Rebecca Ferguson, Alex Essoe, Jacob Tremblay, Catherine Parker, Bruce Greenwood, Carl Lumbly nebo Zarn McClarnon. Datum české premiéry je stanovené na 14. listopadu, slovenské na 7. 11.

Galerie: 7

Doktor Spánek: Trailer se vrací na stará známá místa z Osvícení | Fandíme filmu Doktor Spánek: Trailer se vrací na stará známá místa z Osvícení | Fandíme filmu Doktor Spánek: Trailer se vrací na stará známá místa z Osvícení | Fandíme filmu Doktor Spánek: Trailer se vrací na stará známá místa z Osvícení | Fandíme filmu Doktor Spánek: Trailer se vrací na stará známá místa z Osvícení | Fandíme filmu Doktor Spánek: Trailer se vrací na stará známá místa z Osvícení | Fandíme filmu Doktor Spánek: Trailer se vrací na stará známá místa z Osvícení | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest