Lví král: Nový trailer se toulá fotorealistickou Afrikou

Lví král: Nový trailer se toulá fotorealistickou Afrikou | Fandíme filmu Zobrazit dalších 6 obrázků
Velkolepé záběry z shakespearovského příběhu savany i nová verze rozverné písničky „The Lion Sleeps Tonight“ jsou tady.

Nová verze Lvího krále je tu s novým trailerem. I animátoři z Hollywoodu se přou o to, jestli jde film vlastně označit za hraný, když na plátně nebude nic jiného, než vizuální efekty. Na jednu stranu jsou ty efekty fotorealistické a filmaři je používají jako náhražku za skutečné lokace a skutečná zvířata, na druhou stranu je to pořád přeci jen animace, jakkoliv detailní. Teď je tu nicméně nový trailer, kde si sami můžete přehrát celou plejádu scén a sami si rozhodnout o tom, zda na vás nový Lví král působí víc jako hraný film nebo spíš jako animák.

Osobně jsem někde na rozmezí. Řada záběrů je opravdu vrcholným příkladem možností moderní techniky, na druhou stranu často filmaři využívají míru stylizace, a tak rozhodně nejde říct, že by snímek v každé vteřině vypadal jako dokument National Geographic. Spojení zvířat s lidskými hlasy funguje přirozeně, ostatně to už si režisér Jon Favreau a jeho tým natrénovali na podobně koncipované Knize džunglí.

Jakkoliv to však celé působí technicky ohromně, nějak mne to nechává chladným. Možná je potíž v tom, že mne nikdy neunesl původní animák, možná jsem vnitřně mrtvý, anebo to vážně není taková velkolepá darda, jakou by to chtělo být. Jestli na mne něco zabralo spolehlivě, tak je to závěr, když Timon (Billy Eichner) a Pumba (Seth Rogen) spustí „The Lion Sleeps Tonight“. To mě okamžitě nahodilo úsměv od ucha k uchu – je v tom něco pitomě bezelstného a radostného, takže se prostě nešlo ubránit…

Jak nová upoutávka působí na vás?

Bajka z africké savany pojednává o lvu Simbovi, který se narodil jako syn udatného krále Mufasy, po kterém má jednou převzít vládu nad královstvím. Jenže o trůn usiluje také králův zkažený bratr Scar. Aby se Scar mohl chopit moci, spolčí se s hyenami a lstí připraví krále Mufasu o život. Malého Simbu z království vyžene a ujme se trůnu. Země pod jeho krutovládou trpí a jedinou šancí na záchranu je návrat dávno oplakaného Simby z exilu. Dokáže mladý lev překonat strach, přijmout zodpovědnost a napravit zlo, které jeho strýček napáchal?

Hlavní role namluvili Donald Glover, Seth Rogen, James Earl Jones, Billy Eichner, Keegan-Michael Key, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Florence Kasumba, Beyoncé, John Oliver či Eric André. Režie: Jon Favreau. Datum české a slovenské premiéry je stanovené na 18. 7. 2019.

Galerie: 7

Lví král: Nový trailer se toulá fotorealistickou Afrikou | Fandíme filmu Lví král: Nový trailer se toulá fotorealistickou Afrikou | Fandíme filmu Lví král: Nový trailer se toulá fotorealistickou Afrikou | Fandíme filmu Lví král: Nový trailer se toulá fotorealistickou Afrikou | Fandíme filmu Lví král: Nový trailer se toulá fotorealistickou Afrikou | Fandíme filmu Lví král: Nový trailer se toulá fotorealistickou Afrikou | Fandíme filmu Lví král: Nový trailer se toulá fotorealistickou Afrikou | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest