Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme

Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu
Skydance Productions
Zobrazit dalších 10 obrázků
Režisér Klubu rváčů, Sedm či Sociální sítě chystal svůj první akční velkofilm. Bohužel se nedočkáme. Tahle filmová série je snad prokletá.

O vývoji dlouho očekávaného pokračování Světové války Z jsme vás průběžně informovali už v předchozích článcích. A i když to ještě před měsícem vypadalo, že je vše na správné cestě a produkce filmu se měla v létě pod taktovkou Davida Finchera (Klub rváčů, Sedm) naplno rozjet, všechno je nakonec jinak.

Aktuální informace totiž hovoří o tom, že přípravy snímku jsou na neurčito zastaveny a Fincher od filmu odchází. A důvod? Neshody ohledně rozpočtu.

Počáteční rozpočet prvního filmu byl 190 milionů amerických dolarů. Ten ale kvůli přepisům, přetáčkám a dalším průtahům výrazně nebobtnal, což byla pro studio Paramount poněkud nepříjemná zkušenost. A i přesto, že film z roku 2013 nakonec v kinech vydělal, chtěli se producenti podobným problémům u pokračování vyhnout.

Dřívější zprávy hovořily o tom, že se Fincherovy požadavky na rozpočet u pokračování přibližují finančnímu plánu prvního filmu, na což studio přistoupilo. Přípravy na přelomu roku byly v plném proudu – druhý film zombie série začínal vyhlížet obsazení a lokace. Mělo se natáčet od léta v pěti různých zemích světa po dobu přesahující šest měsíců.

Některé zdroje ale nyní tvrdí, že požadovaný rozpočet měl být ve skutečnosti vyšší a Fincherova neústupnost měla studio přimět k tomu, že nakonec vycouvalo. Režisér je známý tím, že si pevně stojí za svojí vizí a pokud mu studio neposkytne potřebné finance, nebojí se od projektu ve fázi příprav odejít. Podobný průběh už měly přípravy adaptace 20 tisíc mil pod mořem pro studio Disney nebo remakeu britského seriálu Utopia pro HBO.

PS: Sice zamrzí, že zřejmě neuvidíme, jak vypadá blockbuster v úpravě Davida Finchera, na druhou stranu tenhle zombie projekt už tolikrát vstal z mrtvých, že o něm pravděpodobně dříve či později opět uslyšíme.

V galerii si můžete připomenout, jak kreativní plakáty inspirovala první Světová válka Z.

Zdroje: Playlist, Collider

Světová válka Z

21.06.2013 | USA, Malta
Akční, Sci-Fi, Drama, Thriller, Horor
Info o filmu

Galerie: 11

Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu Světová válka Z 2: Jak by vypadala zombie apokalypsa Davida Finchera bohužel neuvidíme | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest