X-Men: Dark Phoenix: Na filmu se podílel šéf Marvelu Kevin Feige

X-Men: Dark Phoenix: Na filmu se podílel šéf Marvelu Kevin Feige | Fandíme filmu
Snímek je navíc inspirovaný jednou klíčovou komiksovou sérií od Marvelu.

Na „brazilském Comic-Conu“, známém jako CCXP mělo prezentaci také studio Fox. Došlo i na X-Men: Dark Phoenix, které přijeli reprezentovat režisér a scenárista Simon Kinberg a představitelky hlavních rolí, Sophie Turner a Jessica Chastain. Fanoušci měli možnost vidět úvodní čtvrthodinu filmu, která byla představena už na Comic-Conu v New Yorku (podrobný popis zde) a dále přítomní krátce pohovořili o filmu.

Řeč byla o tom, že film je daleko více zaměřený na postavy, čímž se podobá třeba Loganovi, zároveň by však měl mít kosmické měřítko. Kinberg se opět dušoval, že na rozdíl od X-Men: Poslední vzdor je tentokrát příběh Dark Phoenix zpracovaný pořádně. X-Men: Budoucí minulost psal také kvůli tomu, že chtěl zrestartovat časovou linku a mít příležitost vyprávět tenhle příběh ještě jednou. Sophie Turner se opět zmiňovala o tom, jak se během přípravy na roli seznamovala s duševními chorobami, jako je schizofrenie. A Jessica Chastain připustila, že její postava je z vesmíru, že je nesmírně mocná, bojuje se všemi X-Meny a manipuluje Jean Grey. Stále však nesmí prozradit, kdo ta postava je, protože právě ono tajemství je naprosto klíčovým aspektem postavy.

Zdaleka největší pozornost z celé výpravy do Brazílie však vzbudily dvě konkrétně Kinbergovy poznámky. Simon prozradil, že i když Dark Phoenix v žádném případě není součástí Marvel Cinematic Universe, na filmu se kreativně podílel šéf Marvelu Kevin Feige! A dál: Kromě inspirací komiksovou sérií Dark Phoenix snímek částečně vychází také ze série Secret Invasion!

Už v minulosti se hovořilo o tom, že by se ve filmu měli objevit Skrullové, marvelovští mimozemšťani, kteří umějí měnit podobu. Háček je v tom, že Skrullové budou důležitou součástí Captain Marvel. Už dříve se objevovaly nepotvrzené zprávy, které tvrdily, že Dark Phoenix prochází přetáčkami právě proto, aby film nelezl do zelí Captain Marvel. Kdo ví, třeba to Kinberg svojí poznámkou o účasti Kevina Feigeho nepřímo potvrdil. A pak je tu zmínka o Secret Invasion. V komiksech je důležitou postavou královna skrullského impéria Veranke, tak třeba Jessica Chastain hraje právě ji.

V Dark Phoenix se X-Meni postaví svému dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: Osobě z vlastních řad, Jean Grey. Během záchranné mise ve vesmíru Jean téměř zemře, když ji zasáhne tajuplná kosmická síla. Po návratu domů je díky oné síle podstatně mocnější, ale také daleko nestabilnější. Zápasí s někým dalším, kdo žije v jejím nitru a svoje nově nabité síly uvolňuje způsobem, jaký nedokáže ani pochopit, ani ovládnout. Ubližuje těm, které má nejraději a stává se jádrem toho, proč se X-Meni začínají rozpadat. Rodina se začíná pomalu rozpouští a musí najít způsob, jak se znovu sjednotit. Nejen pro záchranu duše Jean Grey, ale i pro záchranu naší planety, na kterou útočí mimozemšťané, kteří se snaží tajuplnou sílu zneužít pro ovládnutí celé galaxie.

V hlavních rolích hrají Jennifer Lawrence, Jessica Chastain, Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender, Evan Peters, Olivia Munn, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Alexandra Shipp a Kodi Smit-McPhee. Scénář napsal a režíruje Simon Kinberg. Datum české a slovenské premiéry je stanovené na 6. 6. 2019.

Zdroje: Collider, Universo XMen I, II, III, Terra Zero, Lodix

X-Men: Dark Phoenix

14.02.2019 | USA
Akční, Sci-Fi
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest