Disney+: Myšákova přímá konkurence Netflixu se představuje

Disney+: Myšákova přímá konkurence Netflixu se představuje | Fandíme filmu
Zobrazit další 3 obrázky
Šéf Disneyho Bob Iger představuje streamovací plány. Krom hlavní služby dostane větší péči také Hulu. A snad se dočkáme i u nás.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

A pak je tu ještě služba Hulu, další konkurent Netflixu. Po definitivním uzavření nákupu konkurenčního studia Fox, se stane Disney v Hulu majoritním vlastníkem, může tedy o službě rozhodovat dle svojí libosti, i když Disney tvrdí, že se bude na službě chovat „fiskálně odpovědně“ k minoritním vlastníkům. Těmi jsou Comcast (majitel studia Universal) a AT&T (majitel studia Warner). Disney má v plánu se s podílníky po dokončení obchodu s Foxem sejít a diskutovat další budoucnost. U Warneru už se také mluví o tom, že by chtěl mít do budoucna vlastní streamovací platformu, takže není vyloučené, že Disney od minoritních akcionářů jejich podíly vykoupí.

Zatímco Disney+ se zaměřuje na rodinný obsah, Hulu nadále bude cílit na „všeobecnou zábavu“. Iger uvedl, že Disney chce vybudovat velké televizní studio, které budou pohánět jak zaměstnanci z Disneyho, tak z odkoupeného Foxu. Všichni talentovaní tvůrci se sejdou pod jednou střechou a budou moci vyrábět daleko víc původního obsahu (mnohem víc, než ho má Hulu v současnosti) a to dá službě možnost agresivně soutěžit na mezinárodním trhu, kde má Hulu expandovat.

Což je opět dobrá zpráva pro nás. Hulu u nás momentálně není k dispozici. A i když většinu těch jeho nejlepších původních pořadů (Příběh služebnice, Castle Rock…) přebírá česká mutace HBO, má Hulu v zásobě mimo jiného také archiv stanic NBC, ABC, Fox, FX, SyFy nebo USA. Právní smlouvy by nejspíš neumožnily v našem regionu uvolnit archiv v plné jeho šíři, ale i tak by zde byl slušný potenciál pro zpřístupnění široké nabídky obsahu legální cestou. Neoficiálně se také počítá s tím, že právě na Hulu bude Disney umisťovat produkci společnosti Fox (a svoji – i v Disneym pár nepřístupných filmů vyrobili), která nespadá do ranku rodinné zábavy, potenciálně tedy značky jako Vetřelec, Predator, popřípadě tvorbu pro náročnější od Fox Searchlight.

Co vy na to? Půjdete do Disney+ nebo do Hulu, až dorazí k nám na trh? A pokud ano, jaké největší množství podobných služeb byste byli ochotní platit, než vám začne připadat, že už to přeháníte?

Zdroje: Variety, Deadline, Deadline II, Star Wars, TV Mojoe, Vulture

« Předchozí kapitola

Galerie: 4

Disney+: Myšákova přímá konkurence Netflixu se představuje | Fandíme filmu Disney+: Myšákova přímá konkurence Netflixu se představuje | Fandíme filmu Disney+: Myšákova přímá konkurence Netflixu se představuje | Fandíme filmu Disney+: Myšákova přímá konkurence Netflixu se představuje | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest