Jak šel čas s Mission: Impossible

Jak šel čas s Mission: Impossible | Fandíme filmu
Paramount Pictures
Natáčení Mission: Impossible 7 bylo jedno z prvních, které přerušila pandemie koronaviru. Pojďme si zavzpomínat na předchozí díly série.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2
  3. Kapitola č.3
  4. Kapitola č.4
  5. Kapitola č.5
  6. Kapitola č.6

Mission: Impossible – Fallout (2018)

Úkol mise: Zajistit tři plutoniová jádra, které se Ethanu Huntovi nepodařilo napoprvé získat. Mise selhala a teď musí Hunt čelit následkům, které přicházejí i z minulosti.   

Oproti zvyklostem série poprvé nevyměnila režiséra a Mission: Impossible – Fallout znovu natočil Christopher McQuarrie. A nebyl to špatný krok. Série je díl od dílu lepší a lepší a Fallout to potvrdil. Poprvé vidíme vážné následky Huntova počínání, když zvolí život přítele před misí a je čím dál víc tlačen do krizových situací, kde je potřeba rychle improvizovat. Pro mě osobně šlo o akční film roku 2018. Znovu všechna čest Cruisovi, který si při přeskakování z jedné střechy na druhou určitě uvědomil, že oddřít všechnu kaskadéřinu na vlastní triko, není žádná sranda. I když to odnesl jenom poraněný kotník, hrdinsky scénu dokončil.

Seskok z letadla nebo finální honička vrtulníků v údolí bere dech, přesto za nejoblíbenější scénu považuji rvačku na pánských záchodcích, v níž exceluje Henry Cavill coby August Walker. Ten svým vzezřením opravdu dokazuje, že je opravdu kladivo, zatímco Hunt je skalpel. Sluší se zmínit i soundtrack, který složil Lorne Balfe. Ne, že by ty předchozí byly špatné, ale zde mi přišel dosud nejvýraznější. Pravděpodobně za to můžou skladby The Last Resort a Exchange, které ve spojení s děním ve filmu brilantně šponují napětí na maxim. McQuarrie dokázal, že má akční žánr v paži, proto jsme hodně zvědaví, s čím nás uhrane v Mission: Impossible 6 a 7.

● Čtěte také: Mission: Impossible 6 je z celé série nejdražší. Víme proč.

Jaký díl máte nejraději vy? Popřípadě se pochlubte v komentářích celým žebříčkem. Zamíchalo jeho pořadím právě poslední pokračování?

Příspěvek poprvé vyšel v roce 2018. Znovu jej v upravené podobě připomínáme v rámci rubriky "staré ale dobré". V ní novějším čtenářům připomínáme starší tematické příspěvky, které jsou dodnes aktuální a zpestří vám dobu, v níž se velká většina filmových novinek točí primárně kolem koronaviru a jeho dopadů.

« Předchozí kapitola

Mission: Impossible - Fallout

27.07.2018 | USA
Akční, Dobrodružný, Thriller
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest