Je to tak vážení a milí, Mission: Impossible – Fallout je nejdražší díl celé série. Celková částka se vyšplhala na astronomických 250 milionů dolarů. Může za to zranění Toma Cruise, které na několik týdnů zcela zastavilo provoz. Štáb po celou pauzu dostával dál zaplaceno, aby se zaměstnanci nerozutekli po dalších zakázkách a okamžitě po Tomově uzdravení bylo možné pokračovat a stihlo se datum premiéry. Zhruba 70 milionů naštěstí proplatila pojišťovna, nicméně i 180 milionů dolarů dělá z filmu jednoznačně nejdražší díl série a společně s vysokými náklady na marketing se bude muset Ethan Hunt opravdu ohánět, aby se ze zaplacení projektu nestala nesplnitelná mise.
Recenze jsou naštěstí vynikající, podle prakticky všech zahraničních kritiků jde o nejlepší velkofilm letošního léta a podle většiny také o nejlepší Mission: Impossible. Předpověď tak nevypadá vůbec špatně. V USA by se snímek podle posledních předpovědí měl během úvodního víkendu pohybovat mezi 55 a 65 miliony dolarů, což by byl nejlepší start série. Globálně se může M:I:6 za víkend vyšplhat až na 145 milionů (na 36 trzích), což by výrazně překonalo start Mission: Impossible – Rogue Nation, kde se začínalo se 131 miliony. Rekordní celkovou tržbu zatím drží Mission: Impossible – Ghost Protocol, která utržila 694 milionů dolarů.
Za neustále rostoucí rozpočty je vedle praktického natáčení (natáčení na analogový film, natáčení na skutečných lokacích a s minimálním použitím digitálních triků) dost možná zodpovědný tak chaotický styl, jakým série vzniká. Mission: Impossible obvykle dostane pevné datum premiéry, pak se vymyslí akční sekvence, které chce štáb divákům ukázat a následně zbytek filmu vyroste kolem těchto pilířů za chodu. Na kvalitě filmů se tenhle styl negativně nepodepisuje, ba naopak, série je s každým dílem lepší a lepší. Na druhou stranu právě kvůli problémům s načasováním se Falloutu neúčastnil Jeremy Renner. Produkce chtěla, aby se vrátil, nicméně Renner měl závazky u Marvelu a nikdo nebyl schopný říct, kdy přesně by ho M:I:6 potřebovala. Nedalo se tedy plánovat a z Rennerovy účasti sešlo.
Dole v galerii najdete skoro padesátku fotek z filmu a na další stránce videa s celými scénami (i těmi akčními) nebo zákulisní dokumentíky o tom, jak se ty akční scény připravovaly.