Greenland: Neill Blomkamp se vrací na velká plátna

Greenland: Neill Blomkamp se vrací na velká plátna | Fandíme filmu Zobrazit další 3 obrázky
Katastrofický thriller navíc již získal svoji hlavní tvář.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Neill Blomkamp patří mezi tvůrce, kteří jsou oceňování především pro svoji originální tvůrčí vizi, a skutečná sociální témata vetknutá chytře do jeho filmů. Celosvětové uznání si vydobyl originální sci-fi District 9, kterou následovaly snímky Elysium (2013) a Chappie (2015). Blomkamp poté začal pracovat na pokračování vetřelčí ságy, která měla navázat na Vetřelce od Jamese Camerona, a v plánu bylo přivést zpět Elen Ripley (Sigourney Weaver) a poručíka Hickse (Michael Biehn). Projekt však ve studiu přebil Ridley Scott se svým prequelem Alien: Covenant, a nedávno bylo potvrzeno, že se režisér pátého Aliena úplně vzdal.

Během pauzy od velkého plátna se Blomkamp věnoval svému studiu Oats, které produkovalo krátké online snímky, z nichž si ten dle nás nejpovedenější můžete prohlédnout níže. Nyní se však režisér vrací s novým filmem jménem Greenland, který je popsán jako katastrofický thriller, ve kterém bude ústřední rodina čelit kataklyzmické přírodní katastrofě. Snímek vzejde ze spolupráce studií Riverstone a Thunder Road Pictures, a distribuci zajistí STX International.

Film již získal také představitele hlavní role, kterou bude otec již zmíněné rodiny, a kterého si zahraje Chris Evans. Pro toho se tak bude jednat o první projekt po definitivním opuštění světa Marvelu, a po Avengers 4. Snímek není nijak propojen s projekty od Blomkampova studia Oats, takže musel přesvědčit studia sám o sobě, což nám i přes nedostatek informací dává určitou naději na další originální podívanou. Snímek navíc zřejmě nebude pouhou digitální destrukcí, ovšem ponese určité poselství, či komentář k různým sociálním tématům, jak je u Blomkampových filmů zvykem.

Produkce filmu by měla začít později v tomto roce, což by znamenalo natáčení v roce 2019, a případnou premiéru v roce 2020. Do té doby vám určitě o projektu přineseme další informace.

Na další straně najdete zbývající krátké filmy studia Oats.

Další kapitola »

District 9

14.08.2009 | USA, Kanada, Jihoafrická republika, Nový Zéland
Sci-Fi
Info o filmu

Galerie: 4

Greenland: Neill Blomkamp se vrací na velká plátna | Fandíme filmu Greenland: Neill Blomkamp se vrací na velká plátna | Fandíme filmu Greenland: Neill Blomkamp se vrací na velká plátna | Fandíme filmu Greenland: Neill Blomkamp se vrací na velká plátna | Fandíme filmu

Související články

5
12
4
7
Článků v systému:
13104
Komentářů v systému:
113967

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

© 2011-2017 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest