Den nezávislosti: Třetí díl v tuhle chvíli není v plánu

Den nezávislosti: Třetí díl v tuhle chvíli není v plánu | Fandíme filmu
20th Century Fox
Zobrazit dalších 6 obrázků
Říká producent série Dean Devlin.

Den nezávislosti platí dodnes za klasiku katastrofických filmů. V roce 1996 vydělal obří peníze, a tak vlastně ani nikoho nepřekvapilo, že nakonec o dvacet let později dorazilo do kin pokračování. Tomu nicméně chyběla největší hvězda (Will Smith) a zatímco jednička ve své době efekty vyrážela divákům dech, dvojka už byla jen jedním z řady. Scénář přitom zůstal stejně prostoduchý, takže asi není žádnou velkou záhadou, proč byly tržby při více než dvojnásobném rozpočtu poloviční.

Původně se už notný čas před premiérou mluvilo o tom, že se dvojka a trojka natočí naráz. Ještě krátce po premiéře se mluvilo o možném sequelu a zhruba čtvrt roku po premiéře už režisér Roland Emmerich opatrně zmiňoval, že o dalším osudu rozhodnou až prodeje na domácím videu. Je rok a půl poté, takže jistě sami uhodnete, že to na tom domácím videu nebylo žádné terno.

K filmu se čerstvě vyjádřil producent Dean Devlin, který na Wonder Conu na přímý dotaz odpověděl, že o pokračování nic neví a osobně v tuhle chvíli nemá v plánu na nějakém pracovat. Když vezmeme v potaz, že Emmerich a Devlin byli vždycky hlavní hnací silou značky, tak se asi můžeme s myšlenkou na další sequel rozloučit.

Připomínáme, že na konci druhého dílu lidé s pomocí hodných mimozemšťanů porazí zlé mimozemšťany a rozhodnou se je pronásledovat a kompletně vyhladit na vesmírném bojišti, aby už nikdy nikoho neohrozili. Občas se mluvilo o přípravě Independence Day seriálu, popřípadě o natáčení čtyřky, ale to vše je uložené k ledu.

Zdroj: LRM

Den nezávislosti

25.06.1996 | USA
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný
Info o filmu

Galerie: 7

Den nezávislosti: Třetí díl v tuhle chvíli není v plánu | Fandíme filmu Den nezávislosti: Třetí díl v tuhle chvíli není v plánu | Fandíme filmu Den nezávislosti: Třetí díl v tuhle chvíli není v plánu | Fandíme filmu Den nezávislosti: Třetí díl v tuhle chvíli není v plánu | Fandíme filmu Den nezávislosti: Třetí díl v tuhle chvíli není v plánu | Fandíme filmu Den nezávislosti: Třetí díl v tuhle chvíli není v plánu | Fandíme filmu Den nezávislosti: Třetí díl v tuhle chvíli není v plánu | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest