Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů

Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 12 obrázků
Neúčast Daredevila a spol. vysvětlují režiséři Russoovi. K tomu sestřih všech dosavadních záběrů z trailerů v chronologickém pořadí.

Když v roce 2013 rozbíhal Marvel Agenty S.H.I.E.L.D.u, byl seriál propagovaný jako součást filmového světa Marvelu. V jednotlivých epizodách se pravidelně odkazovalo na celovečeráky, tu a tam se události vyloženě prolínaly a na malé obrazovce se ukázala celá řada postav z velkého plátna. Na filmy byla navázaná i Agentka Carter a v menší míře na ně odkazovaly také seriály z Netflixu a Runaways. Po nějaký čas to vypadalo, že všichni tihle hrdinové se během Infinity War sejdou ke společnému vyvrcholení. To se ale nestane.

Jako poslední nabízejí režiséři Russoovi obdobné vysvětlení, jaké jsme byli zvyklí slýchat už dříve od jiných zástupců Marvelu: Zvažovaly se úplně všechny varianty, ale jen z filmů mají bratři na talíři asi šedesát postav, které musejí do příběhu nacpat. Bylo dost složité koordinovat práci s Taikou Waititim, Ryanem Cooglerem, Scottem Derricksonem, Peytonem Reedem a Jamesem Gunnem. Přidat k tomu ještě všechny televizní tvůrce, by bylo šílené. Ti navíc spadají pod úplně jiné vedení. Zařadit televizní postavy by tedy bylo prakticky nemožné. Úkolem Russoových je soustředit se na marvelovské filmy a přinést k nim uspokojivé vyvrcholení.

Čistě po vypravěčské stránce nejde než souhlasit. Filmy nejsou nafukovací. Nacpat do nich další desítky postav, tak buď nikdo nemá prakticky žádný prostor, nebo by se spousta postav jen tak mihnula v pozadí. Ani jedno by nebylo příliš uspokojivé. Lepší je zpracovat postav méně a pořádně.

Zároveň ale má velkou váhu také zmínka o jiném vedení. V minulosti Marvel Studios a Marvel Television spadaly společně pod Marvel Entertainment, který patří jako celek Disneymu. Marvel Entertainment dlouhodobě vede Ike Perlmutter, se kterým nevycházel Kevin Feige, šéf Marvel Studios. Proto Perlmuttera obešel a vyžádal si od Disneyho, aby filmové studio spadalo přímo pod jeho filmovou divizi vedenou Alanem Hornem. Disney Feigemu vyhověl, protože o úspěšného šéfa nechtěl přijít. Od té doby spolu filmová a televizní část Marvelu příliš nekomunikují. Krom možných osobních neshod může hrát roli i to, že televizní část sídlí v New Yorku, filmová v Los Angeles.

A proč by vlastně mělo vadit, že se seriáloví hrdinové v Infnity War neobjeví? Na film to má dopad pramalý, ale v seriálech to působí tak trochu hloupě, když se pořád zmiňují události širšího světa a u příštího útoku na Zemi (a obzvlášť na New York) se ani jeden z hrdinů nesebere a nepůjde přiložit ruku k dílu. Jestli na tuhle skutečnost jakkoliv zareagují seriály uvedené po premiéře Avengers: Infinity War, bychom se měli dozvědět už 28. dubna, kdy bude den po premiéře třetích Avengers na stanici ABC uvedena nejnovější epizoda Agentů S.H.I.E.L.D.u.

Na závěr pokus jednoho fanouška o sestříhání všech dosavadních záběrů v chronologickém pořadí. Chybičky se najdou, ale jinak jde o povedený sestřih, který by mohl být plus minus trefný. V galerii najdete již jednou zveřejněné fotky z magazínu Empire, tentokrát v lepší kvalitě.

Infinity War Footage in Chronological Order (Super Bowl Spot + Both Trailers) from r/marvelstudios

Avengers: Infinity War završují bezprecedentní desetiletou cestu filmovým světem Marvelu. Na plátna přinesou ultimátní a tu nejvíc smrtící bitvu všech dob. Avengers a jejich superhrdinští spojenci musejí být ochotni obětovat úplně všechno, aby se pokusili zastavit mocného Thanose, než jeho prudký útok, provázený ruinami a zkázou, ukončí celý vesmír. Režírují Anthony a Joe Russoovi, produkuje Kevin Feige. Scénář napsali Christopher Markus a Stephen McFeely.

V hlavních rolích hrají Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Sebastian Stan, Tom Holland, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Chris Pratt, Benedict Wong, Zoe Saldana, Karen Gillan, Vin Diesel, Dave Bautista, Bradley Cooper, Pom Klementieff, Benicio Del Toro, Don Cheadle, Chadwick Boseman, Anthony Mackie, Gwyneth Paltrow, Winston Duke, Letitia Wright, Jon Favreau, Danai Gurira, Sean Gunn, Terry Notary a mnozí další.

Datum premiéry je stanoveno v Česku a na Slovensku na 26. 4. 2018.

Avengers: Infinity War

27.04.2018 | USA
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný
Info o filmu

Galerie: 13

Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu Avengers: Infinity War: Proč se neobjeví hrdinové ze seriálů | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest