Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali

Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 10 obrázků
Russoovi si také sami začali dělat legraci z čekání na trailer.

V jednom z rozhovorů z natáčení Avengers: Infinity War se Joe a Anthony Russoovi rozpovídali o tom, kterými filmy se nechali inspirovat. Když s Marvelem začínali společně se snímkem Captain America: Návrat prvního Avengera, zmiňovali jako inspiraci politické thrillery ze 70. let minulého století. Před premiérou Infinity War je často řeč o heist filmech z let 90. Teď byla tvůrčí bratrská dvojice konkrétnější.

Heist (lupičské filmy) rozšířili obecně na kriminálky. Důležitá je pro ně energie, prvek loupení a spojení řady nesourodých charakterů. Tu správnou inspiraci nakonec našli u filmů Drsný a drsněšjí (2 Days in the Valley) a Zakázané ovoce (Out of Sight). V obou případech jde skutečně o kriminálky plné řádky nesourodých charakterů – na konec článku přidáváme trailery, abyste si udělali obrázek. Russoovi zdůrazňují, že fanoušci žádný ze zmiňovaných snímků nemají brát jako doslovnou inspiraci z hlediska děje. Šlo skutečně o to, jakým způsobem se snímkům daří úspěšně kombinovat nesourodé postavy, nesourodé styly a dějové linky, které ve finále musejí sloužit soudržnému celku.

Avengers: Infinity War mají spoustu hrdinů a najít nějaký starší snímek, který by měl tolik postav a přitom překotné tempo a zábavnou energii, nebylo vůbec jednoduché. Zároveň Russoovi dodávají, že ani při takovém množství postav se nemáme bát, že by se se na někoho zapomnělo. Režiséři si uvědomují, že každý hrdina má své zapálené fanoušky, a tak všem dají prostor vyniknout.

Nadále také trvá čekání na trailer, ze kterého si dělají legraci už i samotní Russoovi, kteří na sociálních sítích sdíleli zprávu „つ ◕_◕ ༽つGIVE TRAILER WAR INFINITY ༼ つ ◕_◕ ༽つ”, což je podle všeho narážka na půl roku staré vlákno na Redditu, ve kterém se upoutávky začali dožadovat nedočkaví fandové. Teď už slíbené trailery na devadesátkové kriminálky a v galerii ještě jako bonus najdete fotky z natáčení starších Marvel filmů.

Avengers: Infinity War završují bezprecedentní desetiletou cestu filmovým světem Marvelu. Na plátna přinesou ultimátní a tu nejvíc smrtící bitvu všech dob. Avengers a jejich superhrdinští spojenci musejí být ochotni obětovat úplně všechno, aby se pokusili zastavit mocného Thanose, než jeho prudký útok, provázený ruinami a zkázou, ukončí celý vesmír. Režírují Anthony a Joe Russoovi, produkuje Kevin Feige. Scénář napsali Christopher Markus a Stephen McFeely.

V hlavních rolích hrají Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Sebastian Stan, Tom Holland, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, Chris Pratt, Benedict Wong, Zoe Saldana, Karen Gillan, Vin Diesel, Dave Bautista, Bradley Cooper, Pom Klementieff, Benicio Del Toro, Don Cheadle, Chadwick Boseman, Anthony Mackie, Gwyneth Paltrow, Winston Duke, Letitia Wright, Jon Favreau, Danai Gurira, Sean Gunn, Terry Notary a mnozí další.

Datum premiéry je stanoveno v Česku a na Slovensku na 26. 4. 2018.

Zdroje: Russoovi, EW, Coming Soon

Avengers: Infinity War

27.04.2018 | USA
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný
Info o filmu

Galerie: 11

Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu Avengers 3: Kterými filmy se režiséři inspirovali | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest