Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí?

Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Zobrazit dalších 24 obrázků
Na pražském Chodově vyrostlo první megaplex kino v ČR. Nabídne 4DX, VIP sály, laserovou projekci, 4K, Dolby Atmos a mnohem víc.

Včera se na pražském Chodově, v rámci rozšíření nákupního Centra Chodov, otevřel první megaplex kin v České republice. Jedná se o 14. kino společnosti Cinema City v Česku, které bude mít u nás rekordních 18 sálů (zatím měl nejvyšší počet Cinestar na pražském Andělu – 14). Najednou může na Chodově sledovat filmy 2635 diváků, což je druhé nejvyšší číslo u nás (do Cinema City Letňany se vejde naráz 2668 diváků). V kině se nachází 14 normálních sálů, 1 4DX sál a 3 VIP sály.

Všechny běžné sály jsou osazené digitálními projektory. Naprostá většina z nich je laserová, jen dva sály budou ještě měsíc osazeny běžnými xenonovými projektory. Společnost Barco totiž nestačila dodat potřebné množství laserových projektorů najednou, proto se na zbylé dva zatím čeká. Ve dvou sálech (1 a 2) jsou projektory v rozlišení 4K, ve zbytku jsou projektory ve standardním rozlišení 2K. CEO Cineworld Group (společnost, pod kterou Cinema City spadá) Mooky Greidinger přitom na tiskové konferenci vysvětlil, že pomalé rozšiřování 4K je dané především tím, že filmová studia stále ještě nenabízejí dostatek 4K filmů. Chodov je vůbec první multikino s laserovou projekcí v ČR (několik jednosálových kin už s ní zkušenosti má).

Jaké jsou výhody laserové projekce? Pro diváka jsou to lepší kontrast a sytější barvy, v praxi ale zřejmě rozdíl pozná především fajnšmekr, běžný divák by při sledování filmu promítaného z klasické (dobře ošetřené) xenonové promítačky žádný velký propad v kvalitě neměl zaznamenat. Výhodou pro provozovatele kin je nižší poruchovost, vyšší životnost a energetická úspora. Udávaná životnost u laserového stroje je až 50x vyšší oproti xenonu. Jako zajímavost doplňujeme, že do pražského kina IMAX se v dohledné době pořízení laserového projektoru neplánuje.

Jednotlivé standardní sály mají prudké stadiónové sezení, aby každý divák měl nerušený výhled, a samozřejmostí jsou opěrky hlavy a dostatek místa na nohy. Promítací systém je plně automatizovaný. Odpovědný pracovník však z velína kontroluje všechny sále přes IP kamery, které jsou namířené na plátno, a pokud by se objevila jakákoliv potíž, je připravený okamžitě situaci vyřešit. Jednotlivé sály jsou vybaveny klasickým zvukovým formátem 5.1, tři potom multiprostorovým zvukem Dolby Atmos, kde jsou nejen stěny, ale i strop sálu osazeny desítkami reproduktorů, s jejichž pomocí jde poměrně přesně směřovat, odkud na diváky zvuk zahraje. Trochu škoda je, že na Chodově nebude k dispozici kombinace 4K projekce a zvuku zvuku Dolby Atmos – technologie jsou v samostatných sálech. Část sálů má k dispozici možnost promítání filmů ve 3D, část promítá pouze ve 2D.

Po pražském Andělu a Plzni je Chodov teprve třetím kinem, kde se nachází 4DX sál. 4DX technologie nabízí vedle vlastního filmu také sadu efektů, které promítání doplňují. Souběžně s filmem zažívají diváci pohyb sedačky do všech směrů, subwoofer v sedadle simuluje různé nárazy, divák vnímá také proudy vzduchu, vody nebo vůni. Obří větráky napodobují vítr, instalována jsou zařízení pro vypouštění mlhy, bublin, deště nebo sněhu. Světla představují záblesky či spouštějí stroboskopopický efekt. Osobní dojmy ze 4DX najdete ve starším článku či ve videu na konci aktuálního textu.

Součástí kina budou také 3 VIP sály. Ty jsou součástí oddělené VIP zóny, která za cenu 550 Kč nabízí divákům all inclusive zážitek. Vedle vlastního filmu je součástí neomezená konzumace popcornu, nachos, studených nealkoholických nápojů, kávy a čaje, ale také večeře. Lobby je návštěvníkům přístupné 30 minut před začátkem představení, kde se podává večeře formou bufetu. Jídelníček navrhl mezinárodní kuchař Refael Taragan, podávají se předkrmy, hlavní chody, těstoviny, saláty, pizza, čerstvé pečivo, pomazánky a dezerty. Jídlo připravuje přímo kuchyně kina, z čerstvých surovin. Nabídka se obměňuje jednou za půl roku. Sály mají menší kapacitu, jsou v nich umístěné menší, kožené sedačky s polohovatelnou podpěrou pod nohy. VIP prostor je možné pronajmout pro soukromé akce.

Pokud jde o otevírací dobu, bude kino v týdnu promítat první filmy od dvanácti hodin, poslední zhruba před půl jedenáctou. O víkendu pak první od deseti, poslední před půl jednou noční. Otevírací doba se může v budoucnu měnit, na základě zkušeností s provozem. Zvlášť pro příznivce multikina Galaxie na Hájích je dobrou zprávou, že uzavření této lokace není aktuálně v plánu. Obě kina poběží zatím souběžně a teprve v budoucnu se vyhodnotí, zda dojde k nějaké změně. Zajímavostí také je, že společnost Cinema City by se podle Greidingera nebránila na Chodově otevření dalšího sálu IMAX, nicméně to vůbec nezáleží na ní. O strategii dalšího rozšiřování rozhoduje čistě a jenom společnost IMAX, která si zatím další sál mít v Praze nepřeje.

Jednotlivé sály propojuje několikapatrová lobby plná světel, obrazovek a nejrůznějších led panelů. Interiér si můžete prohlédnout na přiložených fotkách a v přiloženém videu na vás čekají osobní dojmy z návštěvy celého prostoru.

Zdroje fotek: Cinema City + vlastní

Galerie: 25

Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu Otevírá první Megaplex v ČR: Co vše nabízí? | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

© 2011-2017 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest