Komentáře 3

Rodann | Fandíme filmu
Rodann | 2019-04-14 11:00:34 | 0 0
Tak jo... máme za sebou první ukázku na závěrečný díl Skywalkerovic ságy. Po několika shlédnutích a potvrzení pár informací jsem se rozhodl ho trochu rozebrat. Předem upozorňuju, že budu využívat VEŠKERÝCH dostupných zdrojů, takže může (ale nutně nemusí) být následující text lehce spoileroidní... Možná taky nabídne spíše více otázek než odpovědí. Na samotném panelu v rámci Star Wars Celebration bylo také zveřejněno několik dalších fotek s množstvím infa, které se do traileru vůbec nedostaly (Jannah, Klad,...), ale o tom třeba někdy jindy. Jdeme na to.
⦁ Začínáme záběrem na udýchanou Rey v novém bílém (ano, je původně opravdu bílý, ale už jsme v pozdější fázi filmu, a proto už lehce ušpiněný) oufitu, který spolu s dalšími unikl již před nějakým časem na net. Za pasem má nejenom opravený meč Skywalkerů, ale i blaster, který ji daroval Han v TFA. Kde se ale nachází? Ačkoliv bych byl rád, kdybychom se opět podívali na Jedhu, nebo se i spekuluje o Jakku, s největší pravděpodobností se kruh uzavře a vrátíme se na Tatooine. Zatímco se dívá do dáli, v podkresu slyšíme Luka, který tvrdí, že ačkoliv nyní má již všechny vědomosti tisíce generací Jediů, tenhle boj je jen její. Zajímavou maličkostí je, že mluví v množném čísle... a pokud to nemyslí obrazně, je zde šance, že se dočkáme Force-ghost councilu s Yodou, Lukem, Anakinem a třeba i Qui-Gonem?
⦁ K Rey se řítí TIE Prvního řádu... Na téhle sekvenci je ovšem něco zvláštního, ne? Proč po ní nestřílí? A kdo ho vlastně řídí? Při bližším ohledání zjistíme, že se nejedná o Kylův Silencer z minulého dílu, ale ani řadový Interceptor. Jde tak o jakýsi hybrid a úplně nový typ stíhačky vyvedený v červeno-černé kombinaci (tenhle motiv se line celým trailerem ve spojitosti s Kylo Renem, jehož promo fotku v červeno-černém kokpitu jsme na panelu SWCC mohli vidět). Někdo spekuluje, že pilotem je dokonce Poe, který má později v traileru podobné rukavice, jež jsou vidět v prostřihu (který tam vlastně ani vůbec nemusí reálně pasovat), a jde tak o jakýsi trénink na snad nějaký heist? Opravdu to totiž vypadá, že Rey v podstatě naskakuje na stíhačku a někam uhání do boje. Budeme tedy opět svědky kooperace Reylo...?
⦁ S dalším záběrem se nám změnilo i prostředí. Jakási stíhačka letí k nějakému městu v zasněžené horské krajině. Věřím, že se jedné o planetu Kullgroon, která se již objevila v komiksu o Landovi, a na které se nachází masivní opravna droidů. Velmi dobře to tak koreluje s informacemi o lokaci, která byla vytvořena ve studiích Pinewood (největší v historii kinematografie), kde má jít v podstatě o část města - trh a také se smetištěm droidů (bude tam například bojový droid z TPM nebo robot z Abramsovy produkční společnosti Bad Robot a tuna dalších easter-eggů). Pokud jde o loď, trochu vypadá jako A-wing, ale je tu i podobnost s lodí, kterou viděla Rey ve svém Force-backu v TFA, kde meli být její rodiče. Snadno je ale také možné, že se prostě jedná o náhodný speeder mířící k městu a jen uvozuje záběr.
⦁ Střihem se dostáváme do lesní lokace ozářené červeným světlem (mlhou, kouřem, možná ohněm?), kde vidíme Kyla útočícího na jakousi postavu po boku stormtrooperů. Tohle mě velice mate, protože dotyčný vypadá jako jeden navrátivších se Knights of Ren.
⦁ Dále vidíme jakousi ochlupenou ruku opravující Kylovu masku rozbitou v TLJ nějakou červenou (opět) hmotou. Myslím si, že by mohlo jít o dalšího člena KoR.
⦁ Následují Finn s Reyinou holí a Poe, oba v nových kostýmech, taktéž již uniklých, na písečné planetě (opět zřejmě Tatooine).
⦁ Prostřih na BB-8 a jeho nového otravného kumpána D-0.
⦁ No a pak tu máme návrat další původní postavy - Landa, navíc ve svém Millenium Falcon. Všimněte si, že má opět nový tvar radaru.
⦁ Poté se opět dotáváme na písečnou planetu a mé dohady o Tatooine podpoří i pronásledovaná loď s Finnem, Poem a Threepiem, která vypadá jakok jedna z bárek Jabby Hutta. Honí je jednak speeder a skrze písek vidíme i dva stormtroopery na jetpacích!
⦁ Další moment je velmi kryptický. Prolétává v něm A-wing, to jsem si jistý, kolem obrysu něčeho, co velmi připomíná republikový křižník třídy Venator (předchůdce imperiálních Star Destroyerů) - jde vidět červený lem na jeho konstrukci.
⦁ Pak vidíme pravděpodobně Leiu držící medaili, kterou dostali Luke a Han za odvahu v boji o Yavin IV, tipnul bych si, že spíše toho druhého.
⦁ Po střihu teď již zřetelně Leiu objímající Rey na lesnaté planetě (ehm... měsíci), který JJ označil za úvodní lokaci filmu. Je velmi pravděpodobně, že se opravdu jedná o Yavin IV, protože v promo materiálech byla k vidění i loď třídy Tantive v hangáru nápadně připomínající ten z ANH a RO a víme, že se opět natáčelo v původních lokacích Cardingtonu.
⦁ Celý teaser končí možná nejdiskutovanějším momentem, kdy je celá skupinka hrdinů (kde je Artoo?) pohromadě a shlížejí z útesu na trosky potopené Hvězdy smrti. Kolují dohady o tom, kde to je a co vlastně vidí. Já si myslím, že to je celkem zřejmé, jednak protože, kdyby se jednalo o první DS, tak by museli být na Yavinu, který byl od ní v době exploze velmi daleko v porovnání s druhou DS, kteréžto trosky opravdu skončili na Endoru. Za druhé mi to evokuje vzpomínky na concept arty pro TFA, kdy už tehdy bylo v plánu, že se podíváme na potopený trůnní sál císaře...
⦁ A když už mluvíme o Palpatinovi... Ano, byl to opravdu jeho nezaměnitelný zlověstný smích, který zní v samotném závěru (před tím opět Luke mluví v množném čísle, že vždy budou s Rey a že nikdo doopravdy nezmizí - jak je slyšet, platí to i pro záporáky). Pro ty, kteří stále nevěří, že by měl být ve filmu, tak na pódiu se objevil po prvním promítnutí jeho představitel Ian McDiarmid a typickým hlasem přikázal ukázku přehrát znovu. A aby toho nebylo málo v pozdějším rozhovoru Abrams potvrdil, že je opravdu v nějaké formě ve snímku.
⦁ No a nakonec tu máme odhalení podtitulu filmu, který je, jak už to bývá, matoucí a asi i vícesmyslný. Jak už jsem zmiňoval jinde, hned jak jsem ho uviděl, vzpomněl jsem si na knížku Timothy Zahna - Thrawn: Alliances, kde byl věnován právě Skywalkerům velký prostor a elegantně se retconovalo. Jde o to, že Chissové (rasa ke které náleží Thrawn v Unknown Regions) Skywalkery označují de facto Force-sensitive jedince, kteří se umí navigovat v protředí jejich části galaxie, kde nikdo jiný neproletí; tedy, že doslova kráčí mezi hvězdami. To v kombinaci s podivným tvarem The Rise of Skywalker, namísto logičtějšího Rise of the Skywalker (pominu fakt, že by tak už dva filmy v sáze měli zkratku RotS), napovídá, že by se nemuselo označení vztahovat ke konkrétní osobě jako příjmení, ale např. ke vzniku řádu Skywalkerů jakožto nástupců Jedi, který v podstatě skončil,stejně jako Sith, a který by byl antagonistou Renům (Kylo a rytíři).

To by asi bylo vše, co mě momentálně napadá, ale ještě se možná vrátím s jinými poznatky po dalších shlédnutích a ověření faktů.
YYX | Fandíme filmu
YYX | 2019-04-13 14:40:21 | 0 0
Ešte ma napadlo, prečo neukazujú vôbec R2-D2.
YYX | Fandíme filmu
YYX | 2019-04-13 13:34:50 | 0 0
Tiež ma hneď napadlo, že to bude Death Star, ale vôbec mi nejde do hlavy, ako sa mohlo z nej toľko zachovať.

Čo sa týka traileru vo všeobecnosti, tak po počiatočnom natešení sa bojím, že to bude iba ďaľší Abramsov pokus vyhovieť fanúšikom. No, uvidíme.

Přidat nový komentář

Pro psaní komentářů, se přihlašte.

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest