Piráti z Karibiku 5: Nový trailer slibuje "poslední dobrodružství"

Piráti z Karibiku 5: Nový trailer slibuje "poslední dobrodružství" | Fandíme filmu
Disney
Jack Sparrow nám omládl a vrací se do vedlejší role.

Nový trailer na Piráty z Karibiku: Salazarovu pomstu jsme čekali až večer, ale je tady už teď. První velký poznatek? Upoutávka slibuje „poslední (final) dobrodružstí“. Jde jen těžko uvěřit tomu, že by Disney nechal značku ležet ladem, takže co přesně to znamená? Dříve se mluvilo o jakémsi polorestartu, kdy by se série vydala do budoucnosti nějakým způsobem bez Jacka Sparrowa a soustředila se na nějakou jinou postavu. Což není až tak neuvěřitelné, navzdory tomu, že byl Sparrow dosud hlavní tváří série. Výplata Johnnyho Deppa je stále vyšší, množí se klepy o tom, že natáčení s Deppem s sebou může nést četná úskalí a určitým oříškem musí být pro Disneyho marketingové oddělení i Johnnyho mediální obraz, který v poslední době není zrovna obláčkový.

A teď už k samotnému traileru. Na něm je vidět, že film ještě není dokončený a triky budou potřebovat, aby se na nich výrazně zapracovalo. Krom toho ale je celkem na co koukat. Po „divadelní“ čtyřce Roba Marshalla vypadá pětka od Joachima Rønninga a Espena Sandberga v upoutávce podstatně výpravněji a slibuje daleko větší popuštění uzdě fantazii, na jaké jsme byli zvyklí od Gora Verbinskiho v původní trilogii. Jack Sparrow se také zdánlivě přesouvá zpátky do role vedlejší postavy, která děj především koření, zatímco jej kupředu tlačí jiní. Akorát není úplně jasné, kdo to přesně je.

V úvodu vidíme digitálně omlazeného Jacka (mimochodem vypadá perfektně a skoro si říkám, jestli se nedávné zvěsti o trikové výrobě kapitána Sparrowa nakonec netýkaly čistě téhle flashbackové pasáže filmu), který z kapitána Salazara (Javier Bardem) udělá toho démona, kterého se hrdinové budou snažit zastavit. Jinak je ale Jack vláčený křížem krážem jako nutné zlo a aktivně se svého cíle snaží dosáhnout především mladá dvojice v podání Kayy Scodelario a Brentona Thwaitese. Zároveň ale stejně proaktivně působí kapitán Salazar, který zároveň k dosažení svých cílů využívá také kapitána Barbossu (Geoffrey Rush). A skoro to působí dojmem, jako by protivníci byli na plátně stejně často, jako protagonisté.

Sečteno podtrženo, nejnovější trailer dává naději, že by noví Piráti z Karibiku mohli nakonec být docela výživnou dobrodružnou jízdou (plavbou), co říkáte?

Ve zbrusu nových Pirátech z Karibiku: Salazarově pomstě se Johnny Depp vrací na velké plátno, jako ikonický šermířský antihrdina, Jack Sparrow. V nabitém dobrodružství kapitánu Jackovi štěstí příliš nepřeje, když z Ďáblova trojúhelníku uniknou smrtelně nebezpeční duchové námořníků pod vedením kapitána Salazara (Javier Bardem), kteří jsou odhodlaní zabít piráty všech moří, především pak Jacka. Šanci na záchranu má Jack jedině tehdy, pokud najde legendární Poseidonův trojzubec. Ale aby jej našel, musí uzavřít nesnadné spojenectví s geniální a krásnou astronomkou Carinou Smyth (Kaya Scodelario) a Henrym, mladým tvrdohlavým námořníkem z královského námořnictva (Brenton Thwaites). U kormidla své politování hodné malé ošumělé lodi Umírající racek, se kapitán Jack snaží nalézt svou ztracenou štěstěnu, ale také si zachránit holý život, v boji s nejnebezpečnějším a nejzákeřnějším sokem, jakému kdy čelil.

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales natáčejí režiséři Joachim Rønning a Espen Sandberg, scénář napsal Jeff Nathanson. Dále hrají Geoffrey Rush (kapitán Barbossa), Orlando Bloom (Will Turner) Kevin R. McNally (Gibbs), Stephen Graham (Scrum) a Martin Klebba (Marty). Nově obsazení rozšiřují Brenton Thwaites jako mladý voják, Kaya Scodelario v roli jeho milé, Golshifteh Farahani, jež si zahraje jakousi čarodějku a Paul McCartney v blíže neurčené roli. Film má datum české a slovenské premiéry stanoveno na 25.5. 2017.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

26.05.2017 | USA
Akční, Komedie, Dobrodružný, Fantasy
Info o filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest