Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět

Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Zobrazit dalších 10 obrázků
Podobně jako Avatar se i Ready Player One přehoupne od skutečných herců a kulis do plně digitálního prostředí.

Tye Sheridan prozradil, že 60% chystané sci-fi Ready Player One se bude odehrávat ve virtuální realitě a jen 40% ve skutečném světě. Jak už asi víte ze starších novinek, v budoucnosti je skutečný svět nudné, chřadnoucí místo. Proto lidé tráví víc a víc času ve virtuální realitě známé jako OASIS. Někteří tam dokonce žijí natrvalo. Sheridanův hrdina je ve skutečném světě tak trochu loser, ale ve virtuálním je hvězda. Proč? Zakladatel OASIS zemřel a zanechal v systému tři klíče, které mají svému držiteli dát moc nad celým systém. A Wade našel první klíč. Všechny scény z OASIS herci nahrávali performance capture oblecích. Taje performance capture se režisér Steven Spielberg byl učit přímo u Jamese Camerona, který techniku zdokonalil při přípravách Avatara a podle Sheridana při natáčení technologii využili naplno. Herec prozradil také to, že podoba jeho virtuálního já se od jeho skutečného vzhledu liší. Bude tedy zajímavé sledovat, jak moc stylizovaný nebo naopak realistický celý virtuální svět nakonec bude.

Obrázek na titulce je ilustrační, dole v galerii najdete pár fotek z natáčení.

Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu. Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace — tady už jde o život.

Režíruje Steven Spielberg, scénář napsali Zak Penn, Eric Eason a autor předlohy Ernest Cline. V hlavních rolích hrají Tye Sheridan, Olivia Cooke, Simon Pegg, Ben Mendelsohn, Mark Rylance a T.J. Miller. Datum české a slovenské premiéry je stanoveno na 29.3. 2018.

Zdroje: Bleeding Cool, Collider, Perzival

Ready Player One: Hra začíná

11.03.2018 | USA
Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Thriller
Info o filmu

Galerie: 11

Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu Ready Player One: 60% filmu bude animovaný svět | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest