Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům

Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 10 obrázků
Režisér potvrzuje čerpání ze série Planet Hulk.

Režisér Taika Waititi prozradil, že podobně jako se Doctor Strange silně inspiroval kresbami Stevea Ditka, jde Thor: Ragnarok také ke kořenům a bere si inspiraci z díla ilustrátora Jacka Kirbiho. Ten společně se Stanem Lee v 60. letech minulého století pomáhal Thorovi na svět a bylo to právě jeho nadšení pro mytologii, které z Thora udělalo toho Thora, jakého známe dnes. Kirby smíchal mytologii a starodávnou architekturu s futuristickými elementy a superhrdinskou ikonografií (supermanovský rudý plášť). Vnesl na stránky sešitů dynamickou akci a specifický majestát mimozemských světů, který pomáhal formovat vesmírnou část Marvel Universe a později jej můžeme pozorovat také u vesmírných příběhů DC komiksu, pro který Jack Kirby dělal sérii New Gods (ta ovlivnila chystanou filmovou Justice League, potažmo tedy její vesmírné padouchy).

Waititi chtěl zůstat maximálně autentický a potěšilo jej, že Marvel s jeho estetickou volbou souhlasil. K tomu je z Ragnaroku patrné, že čerpá inspiraci také z heroické fantasy 80. let minulého století, takže dohromady by třetí Thor mohl mít opravdu unikátní nádech, který se bude výrazně lišit od prvního (divadelní stylizace) a druhého Thora (stylizace do vážně pojaté fantasy ala Pán prstenů). Šéf Marvelu Kevin Feige pak doplňuje, že se nesnaží divákům přinést další epizodu, ale úplně nový zážitek. Filmaři si z prvních filmů berou to, co se na nich povedlo a od toho se odrážejí novým směrem.

A ještě jedna drobnost, Taika Waititi v rozhovoru také potvrdil, že část filmu se skutečně odehrává na planetě Sakaar, což je planeta, ve které se odehrává komiksová série Planet Hulk. Právě tohle je místo, kde se Thor dostane do gladiátorské arény a zjistí, že právě sem se po Avengers: Age of Ultron dostal Hulk a stal se v aréně šampionem. Na zápasy tu dohlíží Jeff Goldblum, jako přepracovaná verze Grandmastera.

Thor: Ragnarok je pokračováním Thora: Temného světa a Avengers: Age of Ultron. Odinův syn (Chris Hemsworth) se vrací do Asgardu, aby našel odpovědi na znepokojující otázky, které mu zasely do hlavy vize Scarlet Witch. Na trůnu nachází Lokiho (Tom Hiddleston) převtěleného v jeho otce a pomalu se ve světě polobohů schyluje k Ragnaroku, kataklyzmické události, která restartuje běh dějin. Vedle Hemswortha a Hiddlestona se vrací také Jamie Alexander a Anthony Hopkins. Doplní je Mark Ruffalo jako Hulk a nově byli do série obsazeni Cate Blanchette, Karl Urban, Jeff Goldblum a Tessa Thompson. Scénář napsali Craig Kyle, Christopher Yost a Stephany Folsom. Režírovat bude Taika Waititi. Datum české premiéry je stanoveno na 2.11. 2017.

Zdroj: Total Film

Thor: Ragnarok

03.11.2017 | USA, Austrálie
Akční, Komedie, Sci-Fi, Dobrodružný, Fantasy
Info o filmu

Galerie: 11

Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu Thor: Ragnarok: Zpátky ke kořenům | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest