Pasažéři: První oficiální fotky z chystané sci-fi

Pasažéři: První oficiální fotky z chystané sci-fi | Fandíme filmu
Zobrazit další 1 obrázek
Režisér Morten Tyldum pohovořil o tom, co od jeho snímku s Jennifer Lawrence a Chrisem Prattem v hlavních rolích očekávat.

Po rozmazané fotce plakátu konečně dostáváme také první oficiální fotky z Pasažérů (Passengers), očekávané sci-fi, ve které si Chris Pratt a Jennifer Lawrence zahráli dvojici odkázanou na osamělý život na palubě rozlehlé kosmické lodi. Režisér Morten Tyldum (Kód Enigmy) připouští, že se jedná o technicky náročný film plný triků, ale zároveň jde o poměrně komorní charakterní drama, které si po většinu času vystačí se dvěma ústředními herci. V čase nejrůznějších pokračování a restartů je režisér hrdý na to, že se mu podařilo natočit původní námět, který se nebojí diváky bavit, ale zároveň pokládá velké otázky. Konkrétně se Passengers zabívají především tím, co to znamená být skutečně šťastný, co je v životě důležité, co potřebujeme k tomu, abychom žili plný život.

Zároveň však mají být Passengers jednoduše velkou love story. Čekají na nás velké emoce - láska, štěstí, strach, zoufalství i hněv. Prostě všechno, co patří k velkému spektáklu. Budeme prý plakat, smát se, zadržovat dech a napjatě čekat, co bude dál. Scénář je prý chytrý a vtipný a co chvíli něčím překvapí. A to všechno by se nepodařilo realizovat, nebýt skvělých herců, kteří brali své role dostatečně vážně, ale zároveň se nebáli na place improvizovat a projevit svůj přirozený smysl pro humor.

...ale tak, přece byste nečekali, že režisér bude na svůj film nadávat ;-). Nicméně, pokud se Tyldumova krásná vize naplní alespoň z poloviny, nemusel by nás čekat v kinech vůbec marný zážitek. Fotky najdete dole v galerii.

Příběh Pasažérů se odehrává v hlubokém vesmíru, kterým prolétá obrovská loď Avalon. Ta je na 120 let trvající cestě na planetu Homestead 2. Na palubě má 5258 pasažérů v kryospánku. Z ničeho nic komora Jamese Prestona (Chris Pratt) vypoví službu a předčasně se otevře. Preston brzy zjišťuje, že se jeho kryokomora otevřela o 90 let dříve. James se nejdřív snaží zabavit, ale cítí se osaměle a navíc nemá přístup k mnoha funkcím lodi, protože měl jen lacinou letenku. Snaží se přátelit alespoň s androidem barmanem (Michael Sheen), a protože je mechanik, hraje si technikou.

Přes veškerou svou snahu však má neskutečně prázdný život. To se změní, když se asi po roce probouzí další pasažérka, Aurora (Jennifer Lawrence). Oba se nejprve snaží najít způsob, jak se uložit zpět ke kryospánku, pomalu se ale začínají smiřovat se svým osudem a romanticky se sbližovat. Postupně se ukazuje, že závada kryokomor byl jen začátek a oba dva se na porouchané lodi budou muset hodně ohánět, pokud mají zachránit sebe a životy více než pěti tisíc spících pasažérů. Dále hraje Laurence Fishburne. Režíruje Morten Tyldum. Datum české premiéry je stanoveno na 12.1. 2017, datum slovenské na 5.1. 2017.

Zdroj: EW

Pasažéři

21.12.2016 | USA
Sci-Fi, Dobrodružný, Drama, Romantický
Info o filmu

Galerie: 2

Pasažéři: První oficiální fotky z chystané sci-fi | Fandíme filmu Pasažéři: První oficiální fotky z chystané sci-fi | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest