Futuristického Zorra chystá syn Alfonsa Cuaróna

Futuristického Zorra chystá syn Alfonsa Cuaróna | Fandíme filmu
Šikovný tvůrce dostal na starost kombinaci postapokalyptické sci-fi s klasickým retro dobrodružstvím.

O postapokalyptické variaci na Zorra už píšeme hezkých pár let. Projekt se už několikrát vzedmul, aby se po něm v zápětí zase slehla zem. Teď se přípravy opět daly do pohybu. Film dostal na starosti Jonás Cuarón, syn slavnějšího Alfonsa Cuaróna, který společně s otcem napsal scénář ke Gravitaci a momentálně bude do kin uvádět thriller Desierto, ve kterém Gael Garcia Bernel vede skupinu uprchlíků přes hranici z Mexika do USA a v poušti je napadne militantní „vlastenec“, který se rozhodne ochránit Ameriku před přistěhovalci za každou cenu.

Právě v Desiertu Cuarón studiu Sobini Films dokázal, že dokáže skvěle režírovat akci i napětí, dobře vede charaktery a má silné vizuální cítění. Společně se Sobini Films na projektu pracují Lantica Meida a snímek se nakonec bude jmenovat jednoduše Z (dříve Zorro Reborn). Cuarón film napíše a zrežíruje, přičemž natáčet se bude v Dominikánské republice, v místní pobočce ateliérů Pinewood. První klapka má padnout už letos v létě. Na projektu se vystřídala celá řada tvůrců, hlavní roli měl jednu dobu hrát dokonce i zmiňovaný Gael Garcia Bernel.

Podle starší synopse se film odehrává v postapokalyptické Kalifornii a Mexiku, kam v budoucnosti spadne meteorit a udělá z obou států poušť. Když se prach usadí, je zjištěno, že je meteorit výtečným zdrojem energie a okamžitě jej uchvátí ziskuchtivá společnost. Do Nového San Diega proudí davy lidí v naději, že najdou práci, ale čeká na ně pouze útisk. Alejandro Fox, potomek legendárního Dona Diega de la Vegy, původního Zorra, obléká masku svého prapředka a stává se hrdinou, který pomůže utlačovanému lidu dosáhnout spravedlnosti. 

Nemáme nejmenší tušení, jestli něco z původního konceptu v novém filmu zůstalo, avšak jestli chcete, můžete se do starší novinky podívat na artworky a koncepční trailer, kterým tehdejší tvůrci chtěli studiu ukázat, jak zhruba by snímek mohl působit.

Zdroj: Coming Soon

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest