Chystaný snímek The Salamander Lives Twice začíná v momentě, kdy moře na pobřeží odlehlého ostrova vyvrhne záhadného cizince. Na zápěstí má rolexky, drží kufřík, který nedokáže otevřít, a nepamatuje si, kdo je nebo proč je tady. Ujmou se jej jediní obyvatelé ostrova: Věčně ovíněná matriarcha Iris, její vzdělaná dcera Goggy a jejich obří nahý sluha Baby. Bizarní, leč rozpadající se ostrovní svět cizince fascinuje. Ale celé to není jen náhoda. A pokud ostrov zpočátku působil jako bezpečné útočiště, rychle se mění v něco podivnějšího a daleko temnějšího. Je nasáklý potlačovanou touhou po pomstě, zlověstnou rodinnou zradou a šokujícím násilím.
Cizince ztvární Matt Smith, známý jako Daemon Targaryen z Rodu draka, popřípadě jako Doctor Who. Do role Goggy byla obsazena Imogen Poots (Chronologie vody, Need for Speed, Otec). Momentálně se hledají představitelé dalších rolí. Režíruje Ant Timpson, scénář napsal Toby Harvard.
Máme se těšit na kombinaci absurdní komedie s hitchcockovským thrillerem, kde není nouze o psychologické napětí, a až do konce nebude zřejmé, co se bude dít v nadcházejících okamžicích. Mysteriózní thriller se začal chystat už před pěti lety, od té doby se však projekt výrazně změnil. Kupříkladu hlavní roli tehdy měl ztvárnit Adrien Brody. Zatím stále není zřejmé, kdy se bude točit.
Titulní foto je ilustrační, Matt Smith v seriálu Rod Draka
Zdroj: Deadline