Režisér Guillermo del Toro (Faunův labyrint, Hellboy 1 a 2), herec Oscar Isaac (Duna, Star Wars VII-IX) a román Frankenstein od spisovatelky Mary Shelley je kombinace, která mě zaujala hned od začátku. A teď Torova vize příběhu o muži, jenž stvořil monstrum, konečně odhalila první upoutávku.
Podle ní se můžeme těšit na temnou, vizuálně podmanivou a emocionálně nabitou adaptaci. Režisér, známý svou láskou k monstrům a outsiderům, přináší do příběhu svou charakteristickou poetiku a vizuální styl. Teaser okamžitě vtahuje diváka do gotického světa plného temnoty, rozpadajících se staveb a nadpřirozené estetiky.
Výjevy jako Victor Frankenstein (Isaac) stojící na rozpadlém schodišti se svícnem nebo krvavě rudá andělská postava obklopená plameny připomínají vizuální prvky z předchozích del Torových filmů. Tudíž by si jeho skalní příznivci měli přijít na své.
Del Torova novinka bude mít premiéru na Netflixu v listopadu.