Vrána: Tvůrci mají zálusk na pokračování, ale první ohlasy jsou slabé

Vrána: Tvůrci mají zálusk na pokračování, ale první ohlasy jsou slabé | Fandíme filmu
Lionsgate
Zobrazit další 2 obrázky
Venku je nový plakát a fotky. Film bude hodně krvavý a tvůrci mu věří. Ale bude to stačit?

Nová Vrána (The Crow) nikdy neměla na růžích ustláno. Dlouhá léta projekt zmíral a znovu ožíval, a když konečně internet dostal první fotky nového ztvárnění ústředního antihrdiny, přišla tvrdá kritika. Následující trailer také širší diváckou veřejností nebyl nijak vychválený.

To ještě nemusí vůbec nic vypovídat o výsledném snímku, nicméně postupně se začaly šířit různé anonymní drby o tom, že se film nepovedl. A v červnu scenárista Cliff Dorfman (podepsaný např. pod Warriora) o nové Vráně otevřeně řekl, že je „strašná, nekoukatelná“, že by za ní nikdo neměl utrácet peníze, a že „nevěří tomu, o kolik je [remake] horší než originál“. Záhy svůj příspěvek smazal, protože zjevně neměl o časné projekci mluvit, ale jeho vyjádření už samozřejmě stačil internet zaznamenat.

Jestli bude film opravdu mizerný, mohlo by to zmařit plány na pokračování, které studio zjevně má. Nebo to minimálně můžeme odhadovat z vyjádření představitele hlavní role, Billa Skarsgårda, jenž v rozhovoru pro Esquire řekl, že na jeho vkus je závěr filmu „až příliš otevřený“. Producent Sam Pressman přitom ještě loni měl hodně velké oči a básnil o tom, že by chtěl točit filmy, animované seriály, dělat videohry a zkrátka připravit celé univerzum.

Nezdá se přitom, že by se tvůrci diváky zaujmout nepokoušeli. Představitel záporáka Danny Huston v rozhovoru pro Screen Rant řekl, že předchozí snímek respektovali, inspiroval je, ale zároveň jej nechtěli kopírovat a snažili se přijít s vlastním přístupem k látce. Režisér Rupert Sanders o svém dítku pro magazín Empire řekl, že snímek netočilo žádné velké hollywoodské studio, a proto mohli s kolegy připravit hodně temné ztvárnění předlohy, které se zpracováním blíží festivalovým nezávislákům.

Celé natáčení stálo 50 milionů dolarů, takže filmaři museli dost improvizovat, aby dokázali zrealizovat scény rozmáchlého vraždění, nicméně právě relativně nízký rozpočet je to, co by mohlo dát filmu v kinech šanci. Vzhledem k rozpočtu můžeme spekulovat, že by film potřeboval v kinech utržit alespoň tak 150 milionů, aby byla šance, že i s distribucí na domácím videu se jednoho dne všichni investoři zahojí a budou ochotní nějaké pokračování zvažovat. Jistou komplikací může být, že je film mládeži nepřístupný, kvůli hodně krvavým scénám, násilí, neslušným výrazům, nahotě, sexualizovaným scénám a užívání drog.

Vzhledem k blížící se srpnové premiéře můžeme brzy očekávat nový trailer, zatím je tu nový plakát a fotka. Obojí si můžete prohlédnout dole v galerii.

Vrána je komiks, kterým se jeho autor Jamese O’Barrem pokusil vyrovnat se smrtí svojí přítelkyně. Jeho hrdina Eric Draven také přišel o svou milovanou, kterou zavraždil spolu s ním pouliční gang. S pomocí vrány, která odvádí duše zemřelých na druhý břeh, vstává Eric z hrobu, aby vykonal pomstu na všech, kteří jsou za smrt jeho milované zodpovědní. Komiks už v roce 1994 zrežíroval Alex Proyas. Z jeho adaptace se stala kultovní atmosferická záležitost, kterou bohužel provází tragický stín – během natáčení zahynul představitel hlavní role, Brandon Lee.

V hlavní roli nového zpracování Vrány vystupuje Bill Skarsgård. Dále hrají FKA twigs, Danny Huston, Laura Birn, Sami Bouajila a Jordan Bolger. Film zrežíroval Rupert Sanders. Scénář napsali Zach Baylin a Will Schneider. Datum premiéry je v českých kinech stanoveno na 29. srpna 2024. Snímek s padesátimilionovým rozpočtem se natáčel v Praze a Mnichově.

Foto: Lionsgate

Galerie: 3

Vrána: Tvůrci mají zálusk na pokračování, ale první ohlasy jsou slabé | Fandíme filmu Vrána: Tvůrci mají zálusk na pokračování, ale první ohlasy jsou slabé | Fandíme filmu Vrána: Tvůrci mají zálusk na pokračování, ale první ohlasy jsou slabé | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest